logo

Ahıbaba Köyünde Çiğ Köfte Partisi

Ahıbaba Köyünde Çiğ Köfte Partisi. (08.04.2013)

Geyve Ahıbaba köyünde çiğ köfte partisinde buluşan dostlar Gönüllerince Eğlendiler…

Geyve İlçesinde farklı yaş ve meslekten oluşan gurup, her ay değişik mekânlarda düzenlediği yemek – eğlence uygulamasını bu defa da Ahıbaba Köyünde gerçekleştirdi.

Ev sahipliğini İlçe çarşısının saygın esnaflarından Selahattin Tinar’ın, gecenin organizasyonunu ise M.Emin Şimşir ile Yasin Yıldız’ın yaptığı gecede, katılımcılar gönüllerince eğlendi.

Geyve Yöre Müzisyenlerinin çaldığı yöre oyun havaları-türküleri ile coşanlar daha sonra da kıvrak oyun havalarına uyarak keyifli anlar yaşadı.

Çiğköfte ustası Medeni usta ve HEM Usta Öğreticisi Memduh Sakarya’nın birlikte yoğurduğu çiğköfte hamurunun her safhasını konuklar ilgile izledi. Hele o tavını anlamak için tavana atılma olayı gülüşmelere neden oldu.

Çiğköftenin yenilmesi sonrası konuklar kendilerini tekrar oyun havalarının ritmine bırakarak, doya doya oynadı.

Birlikte olmaktan keyif alanların oluşturduğu gurup, neden sevildiklerini bir kere daha kanıtladı. Yemek öncesi hazırlık, yemek servisi, yemek sonrası çevre temizliği, mekânın düzenlenmesi, bulaşıkların yıkanması gibi tüm konularda hemen organize olarak kısa sürede işlerin tamamlanması bu gurubun neden çok iyi anlaştığının bir göstergesi. Geceye katılanların tamamı, tertip komitesini kutladı ve devamını istedi.

Güzel ülkemizin bir birinden güzel yörelerinde farklı isimlerle anılan bu tür birlikteliklerin ilçemizde de rağbet görmesi, zevkleri aynı ve birlikte olmaktan keyif alan kişilerin arttığının bir göstergesi olarak açıklandı.

 

Etiketler: » » » » »

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.