logo

Geyve’de 2013 Yılının En Muhteşem İftarı Tamamen Doğal Yöresel

Geyve’de 2013 Yılının En Muhteşem İftarı Tamamen Doğal Yöresel. 4 Ağu 2013

Geyve’de Ramazan Ayının Gelmesiyle İftar Davetleri Birbiri Ardına Verildi. Gerek Belediyenin Gerekse Esnafların Derneklerin Verdiği İftarlar Yapıldı. Geyve Çarşıları Parklarında Evlerde Davetler, Huzurunu Yaşadığımız Ramazanın Sedası İçinde Yapıldı. Yöremizden Köylerinden Geyvemiz den Davet Edilen İnsanlar Bu İftarlara İştirak Ettiler. Masraflarını Belediyelerin Karşıladığı Büyük Organizasyonların Yanında Esnafların Derneklerin Düzenlediği Etkinliklerde Oldu. Gidenler Gidemeyenler Gerek Basın Gerekse Sohbetlerde Değerlendirmeler Yaptılar. Geyve Parkında Konuşulurken de Duyduğumuz Özelikle Organizasyonların Çok İyi Olduğu Geçtiğimiz Yılardaki Kargaşaların Yaşanmadığı Şeklindedir.

 

Bizce 2013 Yılının En Güzel En Doğal En Yöresel ve Her Kesimden İnsanın İştirak Ettiği İftar Organizasyonu  Geyve Bağlarbaşı Köyünde Doktor Muhitti nin Dağ Evinde Yapılandır. Organizasyonunu Aziz Yavuz (çamur Aziz) Muhittin (doktor muhittin) ve Cemalettin Dincer Öncülüğünde Yapılmıştır. Organizasyonda Tüm Hizmetler İştirakçiler Tarafından Yapıldı Görev Bölümü Erzaklar ın Hazırlanması da Herkes Görev Aldı Yöresel Yemeklerin Yapıldı.

Bağlarbaşı Köyü Tepelerinde Doktor Muhitti nin Dağ Evinde Bol Rüzgar Temiz Hava Doğal Su Bulunan Bu Ortamda Piknik Şeklinde Yapılan İftara Çok Sayıda 20 Kişi Civarında Katılan Oldu Yöremizin Tanınan Bilinen Kişileri Yanı Sıra Bağlarbaşı Köyünden Birçok İnsan Katıldı. İftarda Yöresel Çorba Ramazan Pidesi Geyve Taş Fırın  Köy Ekmeği Geyve Yöresinden Tavuk Yöresel Kasap Köftesi Doktor Muhittin in Arılarından 2 Petek Bal Yöremizden Domates Biber Siyah Üzüm Beyaz Üzüm Karpuz Kavun Menüsü var İdi. Yemekten Sonra Teravi Namazını Birlikte Kılan Ekip Mangal Başında Mısır Kızartıp Çay Demlediler Gece 02:00 Kadar Süren Sohbetler ile Gelecek Yıl Aynı şekilde Buluşmak Üzere Sözleşip Ayrıldılar…

 

Not= İsim Yazmadık Herkes Her Kişi Canımızdır.. saygılarımızla (geyveyoresi.com)

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.