logo

Türkiye Bayrağı Geyve Eşme Köyü Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

Geyve’de Esnaflar Kermeslerden Rahatsız

Sakarya İli Geyve İlçesinde Esnaflar Kermeslerden Rahatsız..

Geyve İlçesinde Hizmet Veren Lokantacı Esnafları Vergisiz Makbuzsuz ve Sağlıksız Koşullarda Kermeslerde Satılan Yiyeceklerden Rahatsız Olduklarını Dile Getirdiler. GESOB İsmail Bulur’un Bir Araya Getirdiği Taraflar Çözüm Bulamadılar.

Kermes Düzenleyen Eğitim Kurumlarının Lokantacı Esnafından Biraz Anlayış ve Hoşgörü Beklerken; Lokantacı Esnafı Vergi, Kira ve Personel Giderlerinden Dolayı Ayakta Zor Durduklarını, Bu Tür Kermeslerle İşlerinin Sekteye Uğradığını Dile Getirdiler. Lokanta Esnafı, Geyve Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı’ndan Haklarının Korunmasını Talep Ettiler.  (KAYNAKve FOTOĞRAFLAR = gesob.org)

GE DIGITAL CAMERAGE DIGITAL CAMERA

Geyve Yöresi. Com Sitesi Olarak  Tespitlerimiz  ve Önerilerimiz

Türkiyedeki Kermes Gerceği
Türkiye Genelinde Yapılan Özelikle Okulların Yaptığı Kermesler Okul Sınırlarınıda Aşarak Çarşılara Pazarlara Sağlıksız Ortamlara Boş Dükkanlara Kadar Vardı. Hiçbir Denetimin Yapılmadığı Belediyelerin Seyir  Ettiği Müdahale Dahi Yapmadığı Kermesler Hiçbir Denetime Takılmadan Serbestce Her Yerlerde Yapılmaktadır.. Bu Konuda Yetkilileri Göreve Çağırıyoruz.. Kermesler Olmalıdır Yardımlaşma Dayanışma Güzeldir Yanlız Bunların Sınırları Okul İse Okul Sınırları İçerisinde Dernek ise Dernek Sınırları İçinde Kurum Kuruluş İse Bina Sınırları İçinde Belediyelerden İzim Alınmış Hijyen Kurallarına Uygun Olarak Yapılmalıdır. Satılan Elbiseler Giysilerin Kesinlikle Gereken Temizlik Aşamalarından Geçmiş Olması Dezenfekte Edilmiş Olması Gerekir.. Buralarda Yapılan Yiyecek Gıda İçecek Konturolerinin Yapılmış Olması Sağlık Kurallarına Uygun Şartlarda Satılması Gerekir.. Satışların Fiş Veya Makbuz Karşılığında Belgelendirlmesi Gerekir.. Saygılarımızla GeyveYöresi.ComGeyve Kermes

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
Geyve Haber Reklam Medya Basın

Yeni Yorumlar Kapalı.