logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya Türkiye Bayrağı Geyve Eşme Köyü

Geyve’de Mona Roza Şiir Gecesi İbrahim Sadri Katılımıyla

Geyve’de Mona Roza Şiir Gecesi İbrahim Sadri Katılımıyla 30 eylül Cumartesi Gecesi 21:00 de Tarihi 2.Beyazıd Köprüsü Geyve Alifuatpaşa’da Yapılacaktır.  Geyve Belediyesinin Ayva Festivali Kapsamında Yapacağı Mona Roza Şiir Gecesi İbrahim Sadri Katılacaktır.

İBRAHİM SADRİ KİMDİR? BİYOGRAFİSİ

İbrahim Sadri (Eren) 1963 İstanbul’da doğdu. Aslen Erzincan’ın Kemah ilçesine bağlı Yücebelen köyündendir. İlk ve orta öğrenimini İstanbul Kasımpaşa’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi işletme Fakültesi’nde okuduktan sonra, yedi yıl tiyatroyla uğraştı. Turnelere çıkarak, Anadolu’yu yakından tanıma imkânı buldu. Çeşitli gazete ve dergilerde yazı ve şiirleri yayımlandı. Radyo ve televizyonlarda programcılık ve sunuculuk yaptı. Halen bir özel televizyonda program yapmaktadır. Şiir ve tiyatro kasetleri de bulunan şairin, şiir kitapları da mevcuttur. İbrahim Sadri’nin 1998 yılında çıkardığı “Adam Gibi” şiir-kaset serüveninin altıncısı ve kendinden en çok söz ettireni oldu. Aslında kendini bir şair gibi görmediğini ama şiirlerinin olduğunu ve bu şiirlerini yıllardır okuduğunu söylüyor. Kendisinin iyi bir şiir okuyucusu olduğunu belirtiyor. Eski kasetlerinde de bulunan ‘fondaki müzik’, ‘Adam Gibi’de oldukça fonksiyonel olarak yer alıyor. İbrahim Sadri’nin şiirlerinin belli bir dönemin ruh yapısını yansıttığı belirtiliyor. Şiirlerinde, Türkiye’de 60’lı yıllarda doğan ve 70’li, 80’li yılların kargaşa ile sükun arasında aykırı yaşam biçimlerini idrak eden gençlerin bakış açılarını, yaşadıklarını ve geçirdikleri süreçleri ifade ediyor. İbrahim Sadri bu dönemin kuşağına ve yaşadıklarına tanıklık etmek istediğini sık sık belirtmiştir. İbrahim Sadri her ne kadar tiyatro, şiir, mizah ve televizyon alanlarında çalışmış ve çalışıyor olsa bile, kendisini “tiyatrocu” olarak gördüğünü ifade etmekle beraber, tiyatroyu bırakmasını tiyatronun kurumsallaşmamış olmasına ve ekmek kapısı olarak yeterli olmamasına bağlıyor.

İbrahim Sadri Kitapları

1999 Memleket Havaları 2000 Adam Gibi 2001 Paramız Yoksa da Haysiyetimiz Var 2008 Aşk 29 Harftir Albümler 1992 Hüzün Şiirleri 1993 Ben Aşkı Satın Aldım 1994 Eylül Yağmuru 1996 Memleket Havaları 1998 Adam Gibi 1999 Öylesine Sevmiştim 2000 Bir Adın Kalmadı 2001 Birşey Söyle 2002 Ben Sana Mecburum 2003 Bırakıp Gittiğin Kadarız 2004 Sensiz Yarım 2005 Sebebi Sen – Kırmızı Araba 2007 İstasyon Şefi Eliyle 2009 Aşk 29 Harf 2011 Bugün Pazar (Single) 2011 Mehmet Akif Ersoy Şiirleri 2011 – Yad 2012 – Aldırma Reis (Single)

İbrahim Sadri – Adam Gibi

İbrahim Sadri Şiirleri

Abuzer Adam Gibi Adın Batsın Afgan Destanı Aldırma Reis Ali Munzur Alnımızın Çatı Aney Anne Anne Ben Ölüyorum Ant Aşk Aşk Pazara Düştü Bekir Nihat Semahat Ben Aşkı Üveyikten Satın Aldım Ben Sana Nasıl Küseyim Beni Kavgada Gör Bırakıp Gittiğin Kadarız Bir Adın Kalmalı Bir Hilal Uğruna Bir Kedi İçin Vals Bir Oğlun Oldu Bir Şey Söyle Bir Yastıkta Bizim De Yaşadığımız Buyur Usta Çayır Çimen Çileler Çok Yaşa Pepsi Daralan Vakitler Devran Diyarbakır Türküsü Dünya Elimin Altında Dünya Ellerimizin Büyük Boşluğu Erzurum Eylül Yağmuru Gel Gör Beni Aşk Neyledi Geriye Dönen Adam Göç Gönül Yıkılması Gözlerin Cennetim Hanı Yağma Hayrettin Mohikan Haziran İstanbul’a Kar Yağıyordu Kaldırımlar Kimlik Kartı Kırık Hava Kırmızı Araba Kuş Hatıraları Masal Mehmetcik Memik Memleket Merhaba Mihriban Minibüslerin Arkasına Seni Ben yazdım Münih Treni Namın Yürüsün Nan Gibi Nerdesin Oku On Yedi Yaşım Öylesine Sevmek Paramız Yoksa da Haysiyetimiz var Sabri Abi Semah Seni Bir Aşk Sarıyor Sensiz Kalan Bu Şehir Serencam Sesler Ve Sokaklar Sevda Sokağı Seyreyle Gönül Siyah Kazak Siyah Gözlerine Beni De Götür Sonbahar Şimdi Dağlara Kar Yağar Şişelere Mandal Tarih Hatırlatma Tezi Taş Gazeli Vur Bitsin Yağmur Yağmur Tanesi Yakarış Yalan Yok İsmail Yol Yüz Yüze Sana Bana Vatanıma Ülkemin İnsanlarına Dair

İbrahim Sadri – Bugün Pazar ve Ben Seni Çok Özledim

Geyve'de Mona Roza Şiir Gecesi İbrahim Sadri KatılımıylaGeyve Yöresi Ayva Festivali Başlıyor Program Açıklandı 5Geyve Yöresi Ayva Festivali Başlıyor Program Açıklandı 6

 

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »
Share
Geyve Haber Reklam Medya Basın

Yeni Yorumlar Kapalı.