logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya Türkiye Bayrağı Geyve Eşme Köyü

Geyve’de Tarımsal Faaliyetler Konferansı Prof.Dr. İbrahim SARAÇAOĞLU Katılımıyla

Geyve’de Tarımsal Faaliyetler Konferansı Prof.Dr. İbrahim ADNAN SARAÇAOĞLU Katılımıyla 1 Ekim 2017 Pazar Günü Geyve Öğretmen Evi Konferans Salonunda Saat 13:00 da Yapılacaktır.  Geyve Belediyesinin Ayva Festivali Kapsamında Yapacağı Etkinliğe Prof.Dr. İbrahim ADNAN SARAÇAOĞLU Katılacaktır

İBRAHİM ADNAN SARAÇOĞLU KİMDİR?

1949, Safranbolu doğumlu olan İbrahim Adnan Saraçoğlu, Türk kimyager, akademisyen ve biyoteknoloji ve mikrobiyoloji uzmanıdır. İbrahim Saraçoğlu, Kimya eğitimi aldıktan sonra 1982’de Avusturya Graz Teknik Üniversitesi’nde kimya dalında doktorasını yapıp daha sonra aynı üniversitede biyoteknoloji-mikrobiyoloji kürsüsünde asistan oldu. 1985-1986 yıllarında Çukurova Üniversitesi’nde çalışıp 1987 yılında doçent, 1994 yılında profesör oldu.Geyve'de Tarımsal Faaliyetler Konferansı Prof.Dr. İbrahim SARAÇAOĞLU Geyve medya Haber basın Yöre Festival

İbrahim Saraçoğlu, Karl-Franzens Üniversitesi’nde öğretim görevlisi ve AVL Araştırma Merkezi’nde fizik ve medikal sensör bölümlerinde araştırmacı ve üst düzey yönetici olarak görev yaptı.

Viyana Teknik Üniversitesi’nde profesör olarak çalışan İbrahim Saraçoğlu, uluslararası alanda yayınlanmış birçok makale ve patenti bulunuyor. Bitkilerin insan sağlığı üzerindeki çalışma ve araştırmalarını sürdüren Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, son yıllarda “phyto-biyokimya” ağırlıklı çalışıyor.

İbrahim Saraçoğlu, brokolinin prostatit ve iyi huylu prostat büyümesine, lavantanın hepatit B ve hepatit C’ye karşı etkilerini tüm dünyaya tanıttı. Bitkisel olarak önleyici ve koruyucu tedavi kavramını ve yöntemlerini geliştirerek bir ilke imza attı.

Geyve Yöresi Ayva Festivali Başlıyor Program Açıklandı 4

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
Geyve Haber Reklam Medya Basın

Yeni Yorumlar Kapalı.