logo

Mehmet Emin Şimşir Kılıçkaya Zirvede

Mehmet Emin Şimşir Kılıçkaya Zirvede (04 Temmuz 2013)

Yöremizin En Yüksek Tepesi Zirvesi Olan Kılıçkaya Mehmet Emin ”Şimşir Hocayı” Bağrına Bastı

Geyvenin Tanınan Simalarında Birçok Köyün İlkokul Müdürlüğünü Yapan Mehmet Emin ŞİMŞİR Okulların Tatil Olmasıyla Birlikte  Yöremizdeki Gezilecek Görülecek Yerleri Gezmeye Görmeye Başladı. Macera Perest Araştırmacı Çevreci Neşeli Kişiliği İle Sürekli Pozitif Enerjisiyle Değişik Aktivitelerin İçerisinde Bulunuyor. Yöremizin En Yüksek Tepesi Dağı Olan Kılıçkaya 1550 Metre Yükseklik İle Dikkat Çekiyor. Doğa Severler Dağ Yürüyüş ve Manzara Severler İçin Mükemmel Bir Yer Olan Kılıçkaya Görülmeye Değer.

Kılıçkayaya Nasıl ve Nereden Çıkılır?

Patika Yoldan Yaklaşık 70 Derecelik Bir Açıyla Sütalan Köyü Veya Kayadibi Yolu Üzerine Düşen Yoldan Yaya Olarak Yaklaşık 2 Saatte Veya Doğancıl Köyü Üzerindeki Taşocağı Üzerinden Yaklaşık 2,5 Saatlik Bir Yürüyüşle Dinlenmek Suretiyle Zirveye Tırmanmak Mümkün.

Kayadibi Köyü Yolundan da Gitmek Mümkün.

İster Doğancıl Tarafından İsterseniz Kayadibi Tarafından Gidin Yoldan Ayrılıp Patikadan Çıkarsanız Yaklaşık 2 Saatte Zirveye Ulaşırsınız. Patika Yoldan Başka Çıkış da Yok. Ağaçların Arasından ve Çalılardan Geçmeniz Mümkün Olmaz. Tam Üstte Bulunan ve Nirengi(tepe)Noktasını Belirleyen Yaklaşık 1 Metre Boyundaki Beton Direkle Karşılaşırsınız. Manzara Eşsiz ve Görülmeye Değerdir.

Mehmet Emin Şimşir Geyve Kılıçkaya Zirvede 5

Etiketler: » » » » » » » » » »
3875 Kez Görüntülendi.