logo

Ömrünün Yarısını Bahçesindeki Çiçeklere Hayat Vermekle Geçiriyor

Ömrünün Yarısını Bahçesindeki  Çiçeklere Hayat Vermekle Geçiriyor .. Hizmetiyle Çiçeklere Hayat Veriyor 2 Tem 2013

Taraklı’da Yaşayan 80 Yaşındaki Mustafa Özkaraca Ömrünün Yarısı Bahçesindeki Çiçeklere Hayat Vermekle Geçti

Sakarya İli Taraklı İlçesi Ulucami Mahallesinde Oturan 80 Yaşındaki Mustafa Özkaraca Ömrünün Yarısını Bahçesindeki Çiçekleriyle Geçiriyor. Bu Güzel Uğraşının Meyvelerini Çiçek Olarak Alıyor.

Sabahın Erken Saatinde Bahçeye Giden Mustafa Özkaraca Önce Çiçeklerin Bakımını Yapıyor. Hastalanan Çiçekleri Tedaviye Başlıyor. Öldü Denilen, Solan Çiçekleri Söküyor. Özkaraca Bahçesindeki Çiçekler Sayesinde Kendi sininde Hayat Bulduğunu ve İnsanları Çok Sevdiğini Söylüyor.

 

Mustafa Özkaraca Emekli Olduğunu ve 40 Yıldan Beri Bahçesinde Sadece Çiçek Yetiştirdiğini Söyledi. Bahçesinde Elli Çeşit Çiçeğe Hizmet Ettiğini Söyleyen Özkaraca “Evde de Çiçek Yetiştiriyorum. Bahçemde 50 Çeşitten Fazla Çiçek Var. Sabah 06:30 Bahçeye Gelirim. Yaklaşık 2-3 Saat Onların Bakımını Yaparım. Çeşitli Nedenlerle Hastalanan ve Solan Çiçekleri Ayırırım. İkindi Vakitlerinde Tekrar Gelirim. Çiçeklerle Beraber Bende Hayat Buluyorum. Meraklı Vatandaşlarımız Bahçeme Gelir Bakar. Rengârenk Çiçeklerin Canlılığı Görenleri Mutlu Eder” Dedi.

Bahçesindeki Çiçeklerden Akşambatımı Çiçeğini Çok Sevdiğini Söyleyen Mustafa Özkaraca “Rahmetli Babamda Çiçekleri Çok Severdi. İki Kızım Bir Oğlum Var. Onlarda Çiçekleri Çok Severler. Şehirde Yaşadıkları İçin Apartmanda Tam Manasıyla Çiçek Yetiştiremiyorlar. Böyle Bir Çiçek Bahçemizin Olması Hepimiz İçin Şans. Çok Sevdiğimiz Çiçeklere Beraber Bakıyoruz. Tam 40 Yıldır Bahçemde Çiçek Yetiştiriyorum. Ömrümün Yarısı Bahçemdeki Çiçeklere Hayat Vermekle Geçti ” Şeklinde Konuştu

 

Etiketler: » » » » » » »
2965 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.