logo

Türkiye Bayrağı Geyve Eşme Köyü Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

Taraklı’nın Kültüründe Önemli Bir Yeri Olan “Yalaza” Dizi Filmi Oluyor.

“Yalaza” Dizi Oluyor
Taraklı’nın kültüründe önemli bir yeri olan “Yalaza” dizi filmi oluyor.
Ünlü Yönetmen Osman Sınav ın gerçekleştireceği “Yalaza” dizi çekimleri Taraklı’da gerçekleşecek

Ünlü yönetmen Osman Sınav ve dev kadrosu öncülüğünde Başrollerini Hasan Kaçan ve Kadir Çöpdemir’in oynadığı dizi film Taraklı’nın otantik mekanlarında gerçekleşecek.
Daha öncede Taraklı’ya geldiğini ve çalışmalar yaptığını ifade eden ünlü yönetmen Osman Sınav “Taraklı’da güzel çalışmalar yapacağız.Mekanlarda incelemelerde bulunuyoruz.” dedi
Taraklı Belediye Bşkanı Tacettin Özkaraman’da Osman Sınav ve ekibinin Taraklı’da dizi çekimi yapmasının çok önemli olduğunu belirterek “Yalaza” dizi TRT 1 de yayınlanacak ve ilk 6 bölümü çekimleri hemen yapılacak.”Yalaza” kültürümüzün diz haline gelmesi ayrıca önemli.Ekibe başarılar diliyorum” dedi.

Yalaza nedir?
Taraklı’da sohbetlerde insanları eğlendirmek amacıyla anlatılan abartılı öykülere verilen yalaza ilçede bazı kesimlerde alışkanlık halini almış. Bazı asparagas haberlerle ilçenin adı ülke gündemine yerleşirken vatandaşlar bunları birer yalaza olarak niteliyor. Bu haberin de bir yalaza olabileceği belirtiliyor.
Yalaza Videosu

Taraklı'nın Kültüründe Önemli Bir Yeri Olan Yalaza Dizi Filmi Oluyor 1 Taraklı'nın Kültüründe Önemli Bir Yeri Olan Yalaza Dizi Filmi Oluyor 2 Taraklı'nın Kültüründe Önemli Bir Yeri Olan Yalaza Dizi Filmi Oluyor 3 Taraklı'nın Kültüründe Önemli Bir Yeri Olan Yalaza Dizi Filmi Oluyor 4 Taraklı'nın Kültüründe Önemli Bir Yeri Olan Yalaza Dizi Filmi Oluyor 5 Taraklı'nın Kültüründe Önemli Bir Yeri Olan Yalaza Dizi Filmi Oluyor 6

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »
Share
Geyve Haber Reklam Medya Basın

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.