logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

Al Birini Vur Ötekine İşte Öyle Birşey

Al Birini Vur Ötekine İşte Öyle Birşey

AŞAĞIDA YÖREMİZDEN 2 ALT GEÇİT ÖRNEĞİ VERİYORUZ.

( Al Birini Vur Ötekine)

Bir Şey Yapılırken Plan Proje Yapılır ve Uygulanır Yetkililer Buralardaki Sorunları Göremiyorlarsa Gerekli Düzeltmeleri Yapamıyorlarsa. İnsanların Aklına Şu Soru Gelir Ben Yaptım Oldu Ne Planı Ne Projesi Yaptım Oldu Bitti.. Sorumlu Yok Denetçi Yok Devlet Yok Yetkililer Yok… Siyasetçi Onlar Seçim Çalışmalarında Çokta Umurlarında Koltuk Derdinde…Bağlarbaşı ve Oruçlu Alt Geçit

GEYVE BAĞLARBAŞI VE DEREKÖY D- 650 KARAYOLU ALT GEÇİDİ SU DOLUYOR

Sakarya İli Geyve ilçesi Bağlarbaşı Köyü ile Dereköy Köylerinin D – 650 Karayolu İle Tek Bağlantısı Olan Alt Geçit Yağan Yağmur Kar Yağışlar İle Yine Doldu.
Bağlarbaşı Köylülerinin Sürekli Gündeme Getirdiği Alt Geçit Bir Türlü Tamir Edilmiyor.
Sitemizin Gönül Dostu Namı Diyar ( Çamur Aziz ) Aziz Yavuz çekerek, Bize Ylladığı, Bu Kareleri Gördüğümüz Her Seferinde Haberi Yapmamıza Rağmen , Karayolu Yetkilileride Görüntülere Alışmış Olacak ki KILLARINI Kıpırtadan Yok.

PAMUKOVA ORUÇLU KÖYÜ HIZLI TREN ALT GEÇİDİ SU DOLUYOR

Pamukova İlçesi’ne bağlı Oruçlu Köyü’nde oturanlar 2.5 yıldan bu yana devam eden Yüksek Hızlı Tren Projesi çalışmaları nedeniyle tarım arazilerine ulaşmakta zorlanıyorlar.

Tarım arazilerine geçebilmek için hızlı tren alt geçitin de oluşan 1.5-2 metre derinliğindeki su birikintisini 2.5 yıldır aşamayan köylüler bu duruma adeta isyan ediyorlar. 2 yıldır yaz ve kış mevsiminde hızlı tren alt geçitlerinin suyla dolu olduğunu, suyu su motorları ile tahliye etmelerine rağmen kısa zamanda tekrar suyla dolduğunu belirterek yetkililere yaptıkları hiçbir başvuruya cevap alamadıklarını söylediler.
Hızlı Tren Projesi çalışmalarını yapan firmanın kendilerini mağdur ettiğini belirten köylüler “ Tam 2.5 yıldır sorunumuza çözüm arıyoruz. Başvurmadığımız kurum kalmadı. Ama hiçbir yanıt alamadık. Kime ve nereye başvuracağımızı artık şaşırdık. Bize diğer taraflarda bulunan alt geçitlerden geçin deyip başlarından savıyorlar. Çözüm diğer taraftaki alr geçitlerden geçmekse o alt geçitler bizim tarlalarımıza olan mesafeyi artırıyor. Traktörler mazot yakıyor su değil. Mazot’un fiyatı 4.5 liraya dayanmış. Yazık değimli bize “ diyerek isyan ediyorlar.

Köylüler 500 dönüm araziye ulaşabilmek için 1.5-2 metre derinliğe ulaşan hızlı tren alt geçiti göletini aşamıyor ve yetkililerden 2.5 yıldır çaresi bir çözüm bekliyorlar.KAYNAK=pamukovahalk.com

alt_geçit_5

Etiketler: » » » » » » » » » » » »

Yandex Sayaç Yandex.Metrica Aktif Ziyaretçi Sayısı