logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

Alifuatpaşa Kiraz Hali Kalabalık Günlerini Yaşıyor

Alifuatpaşa Kiraz Hali Kalabalık Günlerini Yaşıyor

Alifuatpaşa Kiraz Hali Kalabalık Günlerini Yaşıyor

Sakarya Geyve Alifuatpaşa’da bulunan Kiraz hali mevsimin en yoğun günlerini yaşıyor. Geyve Yöresinin kiraz üretimi yapan köylerinden toplanan kirazlar Alifuatpaşa’da bulunan kiraz haline getirilerek toptancılara satışa sunuluyor.

Kalabalık günlerini yaşıyan Alifuatpaşa kiraz hali kalabalık görüntüsüyle dikkat çekiyor. Yağışlardan etkilenilmesine rağmen yinede kirazlarda boluğun yaşanması üreticiyi bir nebze mutlu ederken kirazlarında bozulma olanlar ise üzüntülerini belirtiyorlar.

Geyve içesi Alifuatpaşa’da bulunan Kiraz hali Geyve ve civarından getirilen toplanan kirazların satışa sunulduğu çeşitli müşterilerin toptancıların uğradığı kiraz alarak büyük şehirlerde satığı bir hal olarak biliniyor. Sabah erken saatlerde toplanan kirazların öğlenden sonra toptan satışa sunulduğu bir yer olarak Geyve Yöresine hizmet etmektedir.

Alifuatpaşa Kiraz Hali Kalabalık Günlerini Yaşıyor Alifuatpaşa Kiraz Hali Kalabalık Günlerini Yaşıyor 1Geyve Şükrü Duman Sezonun ilk Kirazını Görücüye Çıkardı 3Geyve Şükrü Duman Sezonun ilk Kirazını Görücüye Çıkardı 1Geyve Alifuatpaşa'da Kiraz Satıyor 011Geyve Alifuatpaşa'da Kiraz Satıyor 010Geyve Alifuatpaşa'da Kiraz Satıyor 005Geyve Alifuatpaşa'da Kiraz Satıyor 006Geyve Alifuatpaşa Kirazı Olgunlaşmaya Başladı 09

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
4265 Kez Görüntülendi.