logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

15 Ocak 2014

ATAN HER GÜNÜN ARDINDAN ,YENİ BİR GÜN DOĞACAKTIR.

ATAN HER GÜNÜN ARDINDAN ,YENİ BİR GÜN DOĞACAKTIR.

Herkesin, büyük umutları , hayalleri vardır. Yaşam devam ettiği müddetçe umutlarımız tükenmez.” Umut fakirin ekmeği “derler. Ama umut ; zengin, fakir, yaşlı , genç, kadın, erkek ,çoluk, çocuk herkesin dünyasında var. Kısaca herkes bir şeyler bekler hayattan. Ve asla umudunu yitirmez gelecekten.

Hasta sağlık ister, dertli olan derman ister. İşsiz olan iş, eşsiz olan eş ister.Çocuğu olmayan çocuk ister. Kiracı olan kendi evi olsun ister, fakir olan para ister. Liste uzar da uzar. Hep eksik bir şeyler bulunur .İnsanız ve her insan gibi yaşam kalitemizin yüksek olmasını isteriz. Etrafımızda dostlar ararız. İyi gün dostu her yerde bolca bulunur ama kötü gün dostu bulmak biraz zordur.

Her ne kadar maneviyat tarafı ağırlıklı görünse de, maddeci insanlar çoğalmıştır. Etrafınızda gözlemleriniz olmuştur mutlaka. Zenginin düğünü de cenazesi de kalabalık olur , insan yağar. Bahçeler arabaları almaz. Yemek verseler oturacak yer bulamazsınız. Fakirin cenazesini bile üç beş kişi kaldırır, mecburiyetten namazını kılan ortadan kaybolur. Nereden biliyorsun derseniz? Evim camiinin karşısında .

Uzun yıllar memurluk yaptığım ve halkla iç içe bulunduğum için gözlemlerim çoktur. Çok ilginç hayat hikayeleri dinledim. İnanın bir çoğunu dinlerken ağladım . Çare olduklarımda oldu çaresiz kaldıklarım da. Ne kadar dertli sıkıntılı olsalar da ,Umut hep vardı içlerinde. Dinlediğim hikayelerin hemen hepsi maddeci zihniyetin, paranın esiri olmuş kişilerin ana babalarına yaşattığı üzücü olayların hikayeleriydi.

Evet, şu hatıralar da olmasa insanlar daha mutsuz olacak. Geçmişin güzel anıları hatırlandıkça insan rahatlıyor. “Gençler gelecekle, yaşlılar geçmişle yaşarmış. ” düşüncesindeki gerçeklik payı göz ardı edilemez.

Zaman zaman dinlediğim gerçek hayat hikayelerinden kesitler aktaracağım. Unutmayın hayat çok kısa. Kazandığınızı zannettiğiniz şeyleri kaybettiklerinizle kıyaslayınca ortaya ne çıkıyor? İçiniz rahat mı? Eğer rahatsa sorun yok.

“ Her insan ektiğini biçer ” unutmamalı.Büyüklerinizi sevin, sayın.Yaşlılar bizim gibi olamaz ama bizler onlar gibi olacağız. Bir gün herkes yaşlanacak.Allah ömür verdiği müddetçe yaşarız ve yaşlanırız. Her batan günün ardından bir yenisi doğar.

Sağlıklı , huzurlu , sevgi ve saygının yaşamınızın vazgeçilmezi olduğu,Hoşgörünün hayatınızdan eksilmediği bir yıl dilerim.Saadet Taşkın Şahinoğlu

Yandex Sayaç Yandex.Metrica Aktif Ziyaretçi Sayısı