logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

Beyaz Bayraklı Okul Şehit Recep Demir Ortaokulu

Beyaz Bayraklı Okul Şehit Recep Demir Ortaokulu

Beyaz Bayraklı Okul Şehit Recep Demir Ortaokulu Karaçam Geyve

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliği Protokolü Çerçevesinde Yürütülen “Beyaz Bayrak Projesi” Kapsamında Şehit Recep Demir Ortaokulu Beyaz Bayrak Almaya Hak Kazanmıştır.

Beyaz Bayrak Okulların Bahçe ve Çevre Temizliğine, Sınıflar, Koridorlar, Tuvalet ve Lavabolar Gibi Kullanım Alanlarının Temizlik ve Düzenine Göre Belirlen Kriterler Çerçevesinde Yüz Üzerinden 90 ve Üzeri Alan Okullara Verilmektedir. Beyaz Bayrak Projesi Okulların Temizlik ve Hijyen Konusunda Teşvik Edilmesini, Toplum Sağlığının Korunmasını ve Geliştirilmesini, Yaşam Kalitesinin Yükseltilmesini, Yeterli Eğitim Almış Sağlıklı Nesiller Yetiştirilmesini Amaçlamaktadır.

Okulumuzda düzenlenen törene Sayın Kaymakamımız İdris AKBIYIK, Sayın İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Beşir NALBANT, Sayın Karaçam Köyü Muhtarı Kazım MERCAN, okul yöneticileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldılar.

Sayın Kaymakamımız yaptıkları konuşmada Şehit Recep Demir Ortaokulu’nun her zaman farklı projelerle gündeme geldiğini, bundan büyük memnuniyet duyduğunu, kazanılan Beyaz Bayraktan dolayı Şehit Recep Demir Ortaokulu’nu tebrik ettiğini söyledi.

Sayın İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Beşir NALBANT ise okulumuzu tebrik ettiğini ve emeği geçen herkese teşekkür ettiğini söyledi.

Okul Müdürümüz Sayın Ali ÇAKIR ise yaptığı konuşmada okulun toplum lideri olma görevinin bulunduğunu, bulunduğu çevrede değişim, dönüşüm ve gelişime öncülük etmesi gerektiğini vurguladı ve okulun sadece sınavlardan ibaret olmadığını, Şehit Recep Demir Ortaokulu olarak farklı sosyal projelere de özel önem verdiklerini söyledi. Ayrıca kazanılan beyaz bayrak için okuldaki öğretmenleri, yardımcı personelleri ve öğrencileri kutladı, özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Tören Beyaz Bayrak’ın göndere çekilmesi, Sayın Kaymakamımız İdris AKBIYIK’a, Sayın İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Beşir NALBANT’a çiçek sunulması ve beyaz bayrağın kazanılmasında üstün gayretleri olan okul personellerine hediyeler verilmesi ile son buldu.

Kaynak=(geyve.meb.gov.tr)

Şehit Recep Demir Ortaokulu Karaçam Geyve 1

Şehit Recep Demir Ortaokulu Karaçam Geyve 6

Etiketler: » »
4238 Kez Görüntülendi.