logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

GEYVE REKLAM1

Bir Çocuk Bin Umut Sakarya Geyve Kozan Köyünde İdi

Bir Çocuk Bin Umut Sakarya Geyve Kozan Köyünde İdi

Bir Çocuk Bin Umut Sakarya Geyve Kozan Köyünde İdi

Bir Çocuk Bin Umut Sakarya Geyve Kozan Köyünde İdi. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında,Bir Çocuk Bin Umut sosyal sorumluluk projesi Sakarya’nın Geyve ilçesi Kozan Köyündeki 120 öğrenciyi sevindirdi.

Geyve Kozan Köyü İlkokulu öğrencilerine çeşitli hediyeler getiren gurup öğrencilere mont,bot,diş fırçası ve diş macunu, ve futbol, hentbol topları yardımı yaparak öğrencileri sevindirdi. Çocuklara ve köy halkına yemek dağıtımı yapıldı.

Bir Çocuk Bin Umut sosyal sorumluluk projesi, Av. Burcuhan Yıldıran kuruculuğunda, Av. Ezgi Feride Bayındır, Muhammet Ali Kuroğlu ve Av. Oktay Gözen’den oluşan gönüllü ekibi proje ile ilgili olarak şunları söyledi. Ülkemizin dört bir yanındaki ihtiyaç sahibi çocuklarımıza, İhtiyaç sahibi ile ve ilçeye bizzat gitmeye çalışarak bot, mont, kırtasiye ve kitap yardımı ulaştırmaktayız. 2014 yılında başladığımız ve Umut Yolculuğu adını verdiğimiz çalışmalarımız kapsamında Erzurum,Van, Artvin, Konya, Ağrı, Antalya’ya ulaşmayı başardık. Sakarya ile birlikte ulaştığımız çocuk sayısı 910’u geçmiş bulunmaktadır. Hedefimiz daha binlerce çocuğun sevindirilmesidir  2014 yılında itibaren Türkiye’nin 81 ilindeki farklı köylere yardım götürmeyi amaçlayarak başlayan “Bir Çocuk Bin Umut” sosyal sorumluluk projesi bu kez Sakarya’daydı. İlk başlangıçta 20 destekçisi ile başlayan Bir Çocuk Bin Umut sosyal sorumluluk projesi bugün Mayıs 2017 itibariyle 180 destekçiyi geçmiş bulunmaktadır. Köy okullarında zor şartlarda eğitim ve öğretimini sürdüren çocuklara yönelik olarak farkındalığın arttırılmasının ve tüm çocukların daha eşit imkanlarda eğitim ve öğretimlerini sürdürmelerinin en büyük hedefleri olduğun altını çizen Bir Çocuk Bin Umut sosyal sorumluluk projesi ekibi yardımlarına devam edileceğini belirtti.

Bir Çocuk Bin Umut Sakarya Geyve Kozan Köyünde İdi

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
3364 Kez Görüntülendi.