logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

Dedeniz mi ? Nineniz mi ?

Dedeniz mi ? Nineniz mi ?

Dedeniz mi ? Nineniz mi ? Sorusu hemen akla geliyor.

Geyve’de Altyapı Çalışmalarında İskelet ve Kafatası Çıkıyor

Duyarlı vatandaşlarımızın fotoğrafları çekip bizlere yollaması neticesinde paylaştığımız bu haberimizi başka sitelerde göremezsiniz görseniz bile bizden sonra yayınlarlar.

Bu iskelet nereden çıktı kimdir ne amaçla oradadır sorularını sormak gerekir.  Sakarya İli Geyve ilçesi  kanalizasyon kazı çalışmaları sırasında Geyve meydanından çıktı söylenen bu iskeletler kafatasları kimindir ? Geyveli vatandaşlarımızın atalarınınmı yoksa çok daha eski tarihi kalıntılar mı soruları aklımıza geliyor.

Ufacık bir araştırma sonucunda Geyve meydanının parkın ve kapalı pazar yerinin eskiden mezar olduğunu burada Geyveli vatandaşlarımızın atalarının mezarları olduğu bilgisine ulaştık. Bu tür kazılarda bu iskeletlere rastlandığı bilgisine ulaşıyoruz.

Bu tür buluntuların yerinden kaldırılmadan çıkartılmadan olduğu yerde bırakıp yetkilileri haberdar edip gerekli bilgilendirme ve inceleme yapıldıktan sonra   ait olduğu toprağa tekrar gömülmesini bu konuda yetkililerin bu kazı işlerini yapan şirket taşeron çalışanlarını uyarmasını diliyoruz. ( geyveyoresi.com )Geyve'de Altyapı Çalışmalarında İskelet ve Kafatası Çıkıyor 1 Geyve'de Altyapı Çalışmalarında İskelet ve Kafatası Çıkıyor 2 Geyve'de Altyapı Çalışmalarında İskelet ve Kafatası Çıkıyor 3

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »

Yandex Sayaç Yandex.Metrica Aktif Ziyaretçi Sayısı