logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

07 Aralık 2020

Erdinç Tuna’yı Vefatının 1. Yılında Rahmet İle Anıyoruz

Erdinç Tuna’yı Vefatının 1. Yılında Rahmet İle Anıyoruz

Vefatının 1. yılında rahmetle anıyoruz!

Vefatının 1. yılında rahmetle anıyoruz! Geçtiğimiz yıl vefat eden, Geyvespor’un eski başkanı, Geyvemedya.com haber sitesinin sahibi kardeşimiz, arkadaşımız Erdinç Tuna’yı rahmetle, saygıyla anıyoruz.

Geyve’nin sevilen isimlerinden; Geyvemedya.com haber sitesi kurucusu, Geyvespor’un eski başkanı Erdinç Tuna, 07 Aralık 2019 akşamı geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmişti.

Aradan geçen 1 yıllık sürede onun eksikliği ve ilçemize kattığı değer her geçen gün daha da anlaşılmaktadır.

Bu vesileyle vefatının 1. yılında merhum Erdinç Tuna kardeşimizi saygıyla, rahmetle anıyoruz.

Erdinç Tuna kimdir?
1968 yılında Geyve ilçesinde doğdu. İlk ve ortaokulunu Geyve’de okuduktan sonra liseyi Sakarya Endüstri Meslek ile Fatih Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamladı. Daha sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi ile devamında Ziraat Bölümünü bitirdi. Meslek hayatına 1988 yılında TZDK Traktör Fabrikası’nda başladı. Karayolları ve Adalet Bakanlığı’ndaki çalışma döneminden sonra Sakarya İl Özel İdaresi’nde Ziraat Teknikeri olarak görev yaptı. İl Özel İdaresi’nin kapanmasıyla Geyve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne tayin oldu. Son iki sezonda başkanlığını yaptığı Geyvespor’un Süper Amatör Küme’ye çıkmasında büyük katkısı oldu. Erdinç Tuna evli ve iki çocuk babasıydı…Kaynak ( geyve.com)

Etiketler: » » » » » »
753 Kez Görüntülendi.