logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

18 Aralık 2020

Eymen Bebek için Geyve’de Kermes Düzenlendi

Eymen Bebek için Geyve’de Kermes Düzenlendi

Eymen bebek için Geyve’de kermes düzenlendi
Eymen bebek için Geyve’de kermes düzenlendi. Geyveli Bulut ailesinin torunu Eymen Çakmak için Sakarya seferber oldu.

Geyveli Bulut ailesinin Erenler Değirmendere Mahallesinde yaşayan damadı Bülent ve kızı Esma Çakmak’ın (SMA) Spinal Müsküler Atrofi tip 1 hastası çocukları için Geyve’de yardım kermesi düzenlendi.

Eymen’in gen tedavisi olabilmesi için başlattıkları yardım kampanyasında hayırsever vatandaşlardan yardım bekliyor. Geyve’de kurulan pazarda kermes düzenleyen aile giyecek ve yiyecek satarak paranın tamamlanması için gayret sarf ediyorlar. Eymen bebeğe 3 ay içerisinde 2,5 milyon doları bulan gen tedavisi için yardım bekliyorlar.

2.5 MİLYON DOLAR

Evinde makinelere bağlı olarak yaşam savaşı veren Eymen bebeğin tedavisi için 2,5 milyon dolar gerekiyor. Şehirde ve sosyal medyada yardım kampanyası başlatıldı. Baba Bülent Çakmak pazaryerinde vatandaşların yardımıyla kermeste yiyecek ve giyecek satarak tedavi için katkıda bulunuyorlar.

Anne Esma Çakmak, “Oğlum Eymen SMA hastası 11 aylıkken makineye bağlandı. Biz oğlum eymen için bir yardım kampanyası başlattık. Tedavisi yurt dışında yapılıyor fakat biz bunu yurt dışında tedavisini yaptırmamız için 2,5 milyon dolar gerekiyor ve bizde bu paraya ulaşmamız mümkün değil. Bu paraya bütün vatandaşlarla toplayıp bu tedavisini yaptırmak istiyoruz. Sosyal medya üzerinden de bir kampanya başlattık. Eymen için bir sosyal medyada sayfa açtık ve yardım yapacak vatandaşlar sayfaya girip bakabilirler. Ve oradaki IBAN numaralarından bizlere yandım edebilirler. Biz bütün yardım vever insanlardan yardım bekliyoruz. Ben oğlumun iyileştiğini görmek istiyorum koşsun oynasın görmek istiyorum. Bunun için duyarlı vatandaşlardan destek bekliyoruz. Sakaryaspor bizlere destek verdi ama bizler tam olarak sesimizi duyuramadık, hayırsever insanların yardımını bekliyoruz. Bu hastalığın tedavisi var tabiki ama parayla olduğu için şu an tedavisini yaptıramıyoruz ben oğlumu kaybetmek istemiyorum” dedi.

Baba Bülent Çakmak, “Oğlumun bu hastalığı Türkiye’de tedavi olmuyor yurt dışında Amerika’da oluyor. Oğlumuza sosyal medya üzerinden bir kampanya başlattık. Eymen alt tire nefes alsın, bu kampanya devam ediyor fakat sesimizi duyuramadık ve fazla destek alamıyoruz. Duyarlı vatandaşların ve devlet büyüklerimizin yardımına ihtiyacımız var. Eymen 20 aylık ve 3 ay içinde bu tedaviyi alması gerekiyor. Eymen’in sayfasında gereken bilgiler var ve bu sayfayadan bizlere vatandaşlar yardımcı olabilirler. Burada Pazar yerinde bir kermes düzenledik ve kardeşlerimiz bizlere yardımcı oluyorlar kermeste giyecek yiyecek satarak katkı yapmaya çalışıyorlar. Kermesimiz parayı toplayana kadar devam ettirmeyi düşünüyoruz. Yapılan yardımlar şu anda yeterli değil ve daha çok vatandaşlara ulaşmamız gerekiyor. Oğlumun sesi çıkmıyor ve makinede acı çekiyor, 3 ay zamanımız var ve bu 3 ay içinde tedavi ettirmemiz gerekiyor. Çocuğum gözlerimin önünde eriyor, yüreğim yanıyor elimden bir şey gelmiyor. Büyük bir meblağ ama 200 bin kişi bize 100 tl bağış yapsa bu para toplanıyor, bu paraya toplayıp oğlumuzu hayata kavuşturulalım” şeklinde konuştu.

Şeref Elma (Geyveyoresi.com)

Etiketler: » » » » » » » » » »

Yandex Sayaç Yandex.Metrica Aktif Ziyaretçi Sayısı