logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

GEYVE REKLAM1

Geyve Alifuatpaşa 112 Acil’e Yeni Bir Ambulans Verildi

Geyve Alifuatpaşa 112 Acil’e Yeni Bir Ambulans Verildi

Geyve Alifuatpaşa 112 Acil’e Yeni Bir Ambulans Verildi
Geyve ilçesi Alifuatpaşa Beldesi Tren israsyonu Yakınında Konuşlandırılmış 112 Acil Servisine tam Donanımlı Yeni Bir Ambulans verildi.

Sakarya Genelinde Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Sağlık Müdürlüğü’nde kullanılacak sekiz Ambulansın teslimi yapıldı.
İl Sağlık Müdürü Murat Alemdar; ‘‘İlimizdeki 112 Acil Sağlık Hizmetleri, Sağlık Müdürlüğümüze bağlı olarak çalışan İl Ambulans Servisi Komuta Kontrol Merkezi ve 23 adet Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu vasıtasıyla yürütülmektedir. İl ambulans servisimizde 31 adet standart kırmızı şeritli, 1adet 4×4, 1 adet Yoğun Bakım, 1 adet dört Yataklı ve 1 adet Paletli ambulans olmak üzere toplam 35 adet ambulans ile 24 saat kesintisiz hizmet verilmekte idi.

Vali Mustafa Büyük ise; ‘‘İlimizdeki sağlık hizmetlerindeki kaliteyi artırmak, niteliği artırmak, hizmetlerin verimini ve kalitesini artırmak için her alanda yapılan yatırımlara bu gün bir yenisini daha ekliyoruz. İlimizdeki 35 nitelikli Ambulansa bu gün 8 adet daha eklenerek toplam 43 ambulans ile 23 merkezde bu hizmetleri en iyi bir şekilde vermeye çalışacağız. Ambulans hizmetleri açısından komşu illerden daha iyi bir noktadayız. Bu Ambulansların alınmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun’’ diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Mustafa Büyük Ambulansların anahtarlarını İl Sağlık Müdürlüğüne teslim etti.Geyve Alifuatpaşa 112 Acil'e Yeni Bir Ambulans Verildi 2Geyve Alifuatpaşa 112 Acil'e Yeni Bir Ambulans Verildi 1

 

Etiketler: » » » » » » » » »
3084 Kez Görüntülendi.