logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

Geyve Ayva Festivali Başlıyor Ayva Festivali Programı Belli Oldu

Geyve Ayva Festivali Başlıyor Ayva Festivali Programı Belli Oldu

Geyve Ayva Festivali Başlıyor Ayva Festivali Programı Belli Oldu.

Geyve Ayva Festivali önümüzdeki hafta sonu.. 2016’dan beri uygulama kararı alınan, terör saldırıları ve pandemi nedeniyle sadece 2 kez gerçekleşen Ayva Festivali bu yıl 14-15-16 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek.
Geyve Belediyesi, festival etkinlik programını açıklayarak herkesi festival coşkusuna davet etti.

14-15-16 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek Geyve Ayva Festivali‘nde tarım fuarı, şiir akşamı, sergiler, folklor gösterileri, yarışmalar ve konserler yer alacak.

1. GÜN
FİRDEVS / UĞUR ARSLAN / MONA ROZA ŞİİR AKŞAMI

Festival, 14 Ekim 2022 Cuma günü saat 14:00’da kortej yürüyüşü ile başlayacak. Protokol konuşmaları, tarım fuarı, Geyve Gençlik Merkezi Lansmanı ve Sergi Açılışı, ayva hasadı ile devam edip gece Firdevs ve orkestrası, Uğur Arslan Mona Roza Şiir Akşamı ile son bulacak.

2. GÜN
BİAA, FERDİ ARBAY, AKİF YENER VE MANUŞ BABA KONSERLERİ

İkinci gün folklor gösterileri ile başlayacak. Ardından “En güzel ayva yarışması” ile devam edecek olan Ayva Festivali; Biaa, Ferdi Arbay, Akif Yener ve Manuş Baba konserleriyle devam edecek.

3. GÜN
AYVALI YEMEK YARIŞMASI, KONT ADNAN VE RESUL DİNDAR KONSERİ

Geyve Ayva Festivalinin üçüncü gününde ise 13.30-14.30 arası İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda verilecek konferanstan sonra Ayvalı Yemek Yarışması yapılacak. Saat 19.00’da Cumhuriyet Meydanında ödül töreni düzenlenecek. 20.30’da lazer ve ışık gösterilerinin ardından Kont Adnan ve Resul Dindar konserleri ile son bulacak.

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » »
293 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.