logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

GEYVE REKLAM1

Geyve Bağlarbaşı Köyü Alt Geçiti Sazan Çifliğimi Oluyor

Geyve Bağlarbaşı Köyü Alt Geçiti Sazan Çifliğimi Oluyor

Geyve Bağlarbaşı Köyü Alt Geçiti Sazan Çifliğimi Oluyor (18 Şubat 2015)

GEYVE REKLAM1

Sakarya Geyve Bağlarbaşı Köyü alt gecidi su duluyor çeşitli seferlerde dile getirilen bu sorun bir türlü çözüm bulamamıştı. Her Geçen gün bu geçit dahada fazla su tutarak adeta gölet haline geldi. Görenlerin şaşırdığı yetkililerin gelip geçerken başını çevirip başka yere baktığı bu geçit örneği olmayan bir hal aldı. Vatandaşlar sorunlarına çare bulunmayınca çeşitli göndermeler yaparak sosyal medyada paylaşımlarda bulunmaya başladılar.

Bağlarbaşı köyünde yaşıyan Adapazarına veya Geyveye gidiş gelişlerde kullandığımız alt geçidin yarısına kadar sular altında kalması ile çok büyük zorluklar yaşadıklarını belirterek, yetkililerin bu soruna çözüm bulmalarını istiyoruz dediler.

Mahalle sakinleri Zamanında yapılan mühendislik hataları yüzünden Geyve Bağlarbaşı mahallesi olarak mağdur olduklarını, alt geçit için Ulaştırma Bakanlığa bile yazı yazdıklarını, gelen cevapta deşarj sistemi yapacaklarını ancak onunda bir çözüme kavuşmadığını, Bağlarbaşı mahallesi olarak mağdur olduklarını ve bu mağduriyetimizin giderilmesini istediklerini belirterek bu şekilde alt geçit olacağına hiç olmasın daha iyidir ifadelerini kulandılar.
D-650 karayolu Geyve Boğazında Bağlarbaşı Köyüne ulaşımı sağlayan alt geçit Sakarya nehrinin sularının çoğalması ile göle döndü.

Yoğun yağışlı geçen Kış mevsimi  karların erimesi ile debi si artan Sakarya nehri kendi yatağından dışarı çıkarak D-650 Karayolu Bağlarbaşı Köyü Alt geçidini su ile doldurdu.

Uzun zamandır sorunu yetkililere ulaştırmaya çalışan köylüler bir çare bulamayınca sosyal medya üzerinden paylaşımlarda yapmaya başladılar. işte aşağıda bazı sosyal medya üzerinden yapılan konuşmaları siyasi ve isimleri yayınlamadan yayınlıyoruz.. işte o ilginç yazışmalar…

1-Ben bu gölete sazan istiyorum
2-Biz buna sulama kanalı desek daha doğru olur gibime geliyor.
3-Bunu yapan mühendis neyin kafasını yasıyordu acaba
4-Bunu yapan muhendis deil bence
5-H.. burası yeni HES projesimi?
6-Yakında kendi Elektiriğimizi kendimiz üreteceğiz.. elektirikler kesilmez artık
7-Harika olmuş
8-M…. ben şortumu ve şezlongumu alıp hemen havuz partisini hazırlamaya başlayım
9-Köpük şovda olacakmı???
10-Ne zaman boykot yapıyoz sayın
11-karayolları ile görüşmelerimiz devam ediyor vekillerimizde biraz duyarlı olsalar
12-Kayıkçı mehmet abi rahmetli oldu sağ olsaydı oraya bir sal yaptırıp öyle geçerdik.
Geyve Bağlarbaşı Köyü Alt Geçiti Sazan Çifliği 1

Geyve Bağlarbaşı Köyü Alt Geçiti Sazan Çifliği 16

Etiketler: » » » » » » » »
3412 Kez Görüntülendi.