logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

Geyve Belediyesi Corona Salgını Önlemleri Çerçevesinde Çarşı İçinde İlaçlama Çalışmaları Yapıyor

Geyve Belediyesi Corona Salgını Önlemleri Çerçevesinde Çarşı İçinde İlaçlama Çalışmaları Yapıyor

Geyve Belediyesi Corona Salgını önlemleri çerçevesinde çarşı içinde ilaçlama çalışmaları yapıyor.

Türkiye genelinden tedbirleri elden bırakmayan belediyeler sivil toplum kuruluşları şirketler ve vatandaşlar Corona salgınını önlemek için dezenfekte çalışmaları yapıyorlar. Geyve Belediyesi de Çarşı içinde ve etrafında insanları çok olduğu yerlerde önlem ilçlama çalışması başlattı.

Geyve ve Yöresinde insanların daha dikkatli olması Corona virüsüne karşı tedbirli olması salgın haline dönüşmemesi için bu tedbirler uyması gerekmektedir.

Corona / Covid-19 (Korona) Virüsten Korunma İçin Neler Yapılabilir?

Henüz Corona / Covid-19 (Korona) virüs ailesine karşı koruma sağlayacak bir aşı bulunmamaktadır. MERS aşısı için deneme süreci devam etmektedir. Korunmak için basit önlemler oldukça faydalı olacaktır.

Dünya Sağlık Örgütü,

  • Enfekte olmuş kişilerle yakın temastan kaçınmanın,
  • El hijyenine dikkat etmenin, sık aralıklarla elleri en az 20 saniye sabun ve su ile yıkamanın; sabun ve su olmadığı durumlarda alkol bazlı el antiseptiği kullanmanın; özellikle hasta insanlar veya çevresi ile doğrudan temas ettikten sonra elleri mutlaka yıkamanın,
  • Çiftlik veya vahşi hayvanlarla korunmasız temastan kaçınmanın,
  • Enfekte olduysanız eğer, mesafeyi korumanın, öksürürken, hapşırırken tek kullanımlık kağıt mendil ile ağızın ve burnun kapatılmasının; kağıt mendilin bulunmadığı durumlarda ise dirsek içinin kullanılmasının, ellerin yıkanmasının; gözlerinize, burnunuza ve ağzınıza dokunmaktan kaçınmanın,
  • Enfekte olan kişilerin dokunduğu yüzeylerin dezenfekte edilmesinin,
  • Et, yumurta gibi hayvansal gıdaların iyice pişirilmesinin,
  • Hasta kişilerin mümkünse kalabalık yerlere girmemesinin, eğer girmek zorunda kalınıyorsa ağız ve burnun kapatılmasının, mümkünse tıbbi maske kullanılmasının önemli olduğunu belirtmiştir.

Geyve Belediyesi’de bu kapsamda ilaçlama ve dezenfekte çalışması yapmaya başlamıştır.

Fotoğraflar = Namık CİHAN

Etiketler: » » » » » » » » » » »

Yandex Sayaç Yandex.Metrica Aktif Ziyaretçi Sayısı