logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

02 Eylül 2013

Geyve Boğazında Dereköy Epçeler Arasında Orman Yangını

Geyve Boğazında Dereköy Epçeler Arasında Orman Yangını

Geyve Boğazında Dereköy Epçeler Arasında Orman Yangını.

Öğlenden Sonra Makilik Alanda Başlayan Yangın Genişleyerek ve Büyüyerek Yayıldı. Dereköy İle Epçeler Köyü Arasında Neden Çıktığı Bilinmeyen Orman Yangını Genişleyerek Epçeler Köyüne ve Akkaya Köyüne Doğru Genişledi. Muhabirimiz ve Vatandaşların Bilgi Vermesiyle Duyurduğumuz Yangında Yöremizdeki İtfaiyelerin Yoğun Çalışmaları İle Akşam Saatlerinde Konturol Altına Alındı. Soğutma Çalışmaları Başlatıldı. Soğutma Çalışmalarına 2 Adet Helikopterde Sakarya Nehrinden Su Alarak Destek Verdi…. Yangından Dakika Dakika Ensantaneler ve Bilgiler Aşağıdadır..

Muhabirimiz Sami  Bölükbaş Hamza Çakmak ve  Sinan Yurt Olay Yerinden Bilgi Geçiyor Yoğun Duman Var Yangın Epçeler Köyüne Doğru İlerliyor Geyve İtfaiyesi ve Geyve Orman Müdürlüğü İtfaiyesi Çalışıyor.. Takviye İtfaiye Geldiği Haberleri Geliyor..   Muhabirimiz Bildiriyor Yangında Son Durum Nispeten Azalma Gözüküyor Çok Sayıda Takviye İtfaiye Geldi Tahmini Soğutma Yapılıyor..

SAMİ BÖLÜKBAŞ YANGIN ALANINDAN BİLDİRİYOR YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ SOĞUTMA ÇALIŞMALARI YAPILIYOR.. 2 HELİKOPTER DESTEKLİ SOĞUTMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR..  ALINAN BİLGİYE GÖRE 10 HEKTAR ALANDA (100 DÖNÜM) YANGIN OLMUŞTUR  ÇOK SAYIDA İTFAİYE 13 ARAZÖR ve GRAYDER 35 İŞÇİ VE ÇOK SAYIDA VATANDAŞ SÖNDÜRME  ÇALIŞMALARINA KATILMIŞTIR. SOĞUTMA ÇALIŞMALARINDA 2 HELİKOPTERDE SOGUTMA YAPMIŞTIR.

videolar


Geyve Boğazında Orman Yangını 1 ile GeyveYoresi


Geyve Boğazında Orman Yangını 2 ile GeyveYoresi

 

Geyve Boğazında Orman Yangını

Geyve Boğazı Orman Yangını

Etiketler: » » » » » » » » » »

Yandex Sayaç Yandex.Metrica Aktif Ziyaretçi Sayısı