logo

Geyve Boğazında Yine Heyelan Oldu.(Dinamit İle Patlatma)

Geyve Boğazında Yine Heyelan Oldu.

Geyve Boğazında 2 hafta önce heyelan olan bölgede yine toprak kayması oldu dinamit ile patlatma ile oluşan heyelan ile yol trafiğe bir müddet kapandı…

Sakarya’nın Geyve ilçesi D-650 karayolunda yağışlar ve toprağın yumuşaması nedeni ile dinamit ile patlatma yapılarak tonlarca ağırlığındaki kaya, bulunduğu yerden koparak yola düştü. Karayolu kısa süre ulaşıma kapandı. Kilometrelerce araç kuyruğu oluştu. Patlatmanın ardından karayolunda ulaşım tek şeritten kontrollü olarak veriliyor.

Sakarya- Bilecik karayolunun Şerefiye mevkiinde yağışlar ve toprağın yumuşamasıyla dinamit ile patlatma yapılarak tonlarca ağırlığındaki kaya yerinden koparak yola indi. Heyelan nedeniyle karayolunun Bilecik yönü ulaşıma kapandı. Karayolu ekipleri iş makinesiyle yolu kapatan kaya parçalarını temizledi. Temizliğin ardından karayolunda ulaşım tek şeritten kontrollü olarak verilmeye başlandı.

Dev kaya ve beraberinde sürüklediği toprak ve kaya parçalarının kaldırılması için çalışmalar devam ediyor. Dinamit ile patlatma Heyelan nedeniyle karayolunda kilometrelerce araç kuyruğu oluştu.

D-650 Adapazarı Eskişehir Karayolunda Heyelan Oldu

2 Geyve BOĞAZINDA HEYELEN HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ

3 TEHLİKEYİ HABER VERMİŞTİK TIKLAYINIZ

AŞAĞIDAKİ FOTOĞRAFLAR ARŞİV

D-650 Adapazarı Eskişehir Karayolunda Heyelan Oldu Haber Geyve Boğazı D-650 Adapazarı Eskişehir Karayolunda Heyelan Oldu 3 D-650 Adapazarı Eskişehir Karayolunda Heyelan Oldu 2 D-650 Adapazarı Eskişehir Karayolunda Heyelan Oldu 1

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
3042 Kez Görüntülendi.