logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

Geyve Çayköyünde Ayçiçeği Bereketi Yaşanıyor

Geyve Çayköyünde Ayçiçeği Bereketi Yaşanıyor

Geyve Çayköyünde Ayçiçeği Bereketi Yaşanıyor.

Sakarya ili Geyve İlçesi Çayköyünde Ayçiçeği bereketi yaşanıyor. Ayçiçeği hasadının yaklaşmaya başlaması ile Çay Köyü sakinleri hasada başladılar.

Bu yıl Ayçiçekleri o kadar büyüdüler ve verimli oldular ki hasat sırasında Ayçiçeği kafalarını daldan ayırmak için balta kullanılmaya başlandı. 1-1,5 metre boyunda olan ayçiçekleri 2-2,5 metre boya giderek ve tepsi büyüklüğünde kafalar vererek üreticileri şaşırtılar.

Köy Muhtarı Suat Kolsuz sitemize yaptığı açıklamada hasat sırasında zorlandıklarını kafaları keserken balta ve nacaklar dan yardım aldıklarını bu şekilde hasadın daha kolay olduğunu söyledi. Muhtar bahçenin bakımını sulamasını çok yakından ve özenle yaptığını çalışmanın sonucunda iyi ve kaliteli ürün aldığını söyledi.. Ayçekirdeğini baltayla kesebildik şükür verene dedi.

Geyve Çayköyünde Ayçiçeği Bereketi Yaşanıyor 1 Geyve Çayköyünde Ayçiçeği Bereketi Yaşanıyor 2 Geyve Çayköyünde Ayçiçeği Bereketi Yaşanıyor 3 Geyve Çayköyünde Ayçiçeği Bereketi Yaşanıyor 4 Geyve Çayköyünde Ayçiçeği Bereketi Yaşanıyor 5 Geyve Çayköyünde Ayçiçeği Bereketi Yaşanıyor 6 Geyve Çayköyünde Ayçiçeği Bereketi Yaşanıyor 7 Geyve Çayköyünde Ayçiçeği Bereketi Yaşanıyor 8 Geyve Çayköyünde Ayçiçeği Bereketi Yaşanıyor 9 Geyve Çayköyünde Ayçiçeği Bereketi Yaşanıyor 10 Geyve Çayköyünde Ayçiçeği Bereketi Yaşanıyor 11 Geyve Çayköyünde Ayçiçeği Bereketi Yaşanıyor 12 Geyve Çayköyünde Ayçiçeği Bereketi Yaşanıyor 13

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
3540 Kez Görüntülendi.