logo

Geyve Doğancıl Köyüne Çimento Fabrikası Kuruluyor

Geyve Doğancıl Köyüne Çimento Fabrikası Kuruluyor.

Geyve’nin Doğancıl Köyüne kurulmak istenen çimento fabrikasıyla ilgili ilçedeki Sivil Toplum Kuruluşları yaptıkları basın açıklamasıyla, fabrikaya karşı olduklarını açıkladılar.geyve-dogancil-koyune-cimento-fabrikasi-kuruluyor-1

Geyve Sivil Toplum Kuruluşlarının Hazırladıkları ortak metinde, “Geyve İlçesi mikro klima özelliği olan Dünyanın sayılı yerleşkelerinden birisidir.

Toprak ve ürün zenginliği bu özelliğinden geliyor. Geyve bir çanak içinde. Her ne kadar bir esinti olsa da tam hava akımını sağlayamadığı durumda. Bu tür fabrikalar yerleşkeler dışında, tarım arazileri bölgelerinden uzakta olmalıdır.

Toprak ve tarım geri dönüşümü olmayan zenginliktir. Geyve bir tarım bölgesidir ve öyle kalmalıdır. Sorun bu şehri üst düzeylere nasıl taşımalıyız olmalıdır. Bereketli topraklar üzerinde kurulu Geyve İlçesi yaşayanları olan bizler, şirin ilçemize zarar vereceğine yürekten inandığımız taş ocağı ve çimento fabrikası kurulmasını istemiyoruz.

Sizleri 20 Aralık 2016 Salı günü saat 14.00 te Doğancıl Mahallesinde yapılacak ÇED toplantısına katılmaya ve tepkilerinizi göstermeye davet ediyoruz.” ifadeleri yer aldı.

NOT: Otobüsler 20.12.2016 Salı Günü Saat 12:00 de Cumhuriyet Meydanından Hareket Edecektir.

Tüm Halkımız Davetlidir.

geyve-dogancil-koyune-cimento-fabrikasi-kuruluyor-2

DOĞA VE MACERA GURUBU DOĞANCIL KILIÇKAYA GEZİSİ HABERİMİZ VE VİDEOSU 

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
4054 Kez Görüntülendi.