logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

Geyve Eşme Köyünde İçme Suyu Hattı Yenilemesi Yapılıyor

Geyve Eşme Köyünde İçme Suyu Hattı Yenilemesi Yapılıyor

Geyve Eşme Köyünde İçme Suyu Hattı Yenilemesi Yapılıyor,

Sakarya Geyve Eşme Köyünde Eskiyen içme suyu hattı yenileniyor. Geyve ilçesi Eşme Köyünde 50 yıl önce yapılan köy içi içme suyu şebekesi ihtiyacı karşılayamayınca ve hattın çok eskimesi sebebiyle yenisiyle değiştiriliyor.

SASKİ tarafından şehir genelinde sürdürülen içmesuyu çalışmaları kapsamında Geyve’ye bağlı Eşme ve Akdoğan Mahallelerinin içmesuyu altyapısını yeniliyor. İnşa edilen 17 kilometrelik yeni hat ile bölgeye daha sağlıklı ve bol içmesuyu ulaştırılacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Sakarya’nın 16 ilçesinde tüm mahallelere daha sağlıklı ve daha bol içmesuyu ile buluşturmak amacıyla çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. İlçelerde devam eden içmesuyu altyapı çalışmaları kapsamında Geyve’ye bağlı Eşme ve Akdoğan Mahallelerinin içmesuyu altyapısını yenileyerek bölgede 17 kilometrelik yeni içmesuyu hatları inşa ediliyor. Eskiyen hatlar nedeniyle mahallelerinde zaman zaman yetersizlik sorunu yaşadıklarını dile getiren Eşme Mahallesi Muhtar Vekili Cemal Karakaya, SASKİ’ nin yaptığı çalışma ile bölgedeki 50 yıllık eski ve işlevini yitirmiş hatların yenilendiğini söyledi.

SASKİ 50 yıllık hatları yeniliyor
Eşme Mahallesi Muhtar Vekili Cemal Karakaya, “Mahallemizdeki içmesuyu hatları en az 50 yıllık. Hem hatların eski olması hem de mahallemizin ihtiyacını karşılayacak çapta olmamaları nedeniyle sık sık arızalar meydana geliyor ve yetersizlik sorunu yaşıyorduk. Bir hanenin ihtiyacını ancak karşılayabilecek hatlarla 5 hanenin su ihtiyacı karşılanmaya çalışılıyordu. Şükür ki SASKİ’nin yetki alanına dahil olduk. Mahallemizde çalışma başlattılar. Yaklaşık 10 kilometrelik bir yenileme yapılıyor. Yeni hatlar ile tüm hanelerimize bol miktarda ve kaliteli su ulaşacak. Allah razı olsun ne zaman arasak, ne zaman bir sıkıntımız olsa SASKİ hemen imdadımıza koşuyor. Bugüne dek hizmet anlamında en memnun olduğumuz kurum SASKİ. Bu anlamda Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’na, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş’e çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. (Kaynak saski)

Geyve Eşme Köyünde İçme Suyu Hattı Yenilemesi Yapılıyor 1 Geyve Eşme Köyünde İçme Suyu Hattı Yenilemesi Yapılıyor 2 Geyve Eşme Köyünde İçme Suyu Hattı Yenilemesi Yapılıyor 3 Geyve Eşme Köyünde İçme Suyu Hattı Yenilemesi Yapılıyor 4 Geyve Eşme Köyünde İçme Suyu Hattı Yenilemesi Yapılıyor 5 Geyve Eşme Köyünde İçme Suyu Hattı Yenilemesi Yapılıyor 6 Geyve Eşme Köyünde İçme Suyu Hattı Yenilemesi Yapılıyor 7 Geyve Eşme Köyünde İçme Suyu Hattı Yenilemesi Yapılıyor 8 Geyve Eşme Köyünde İçme Suyu Hattı Yenilemesi Yapılıyor 9

Etiketler: » » » » » » » » » » »
2005 Kez Görüntülendi.