logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

Geyve Eşme Köyünde Süper Düğün

Geyve Eşme Köyünde Süper Düğün

Geyve Eşme Köyünde Süper Düğün

Sakarya Geyve Eşme Köyünde Süper Düğün Yapıldı.  Eşme Köyünün sevilen ailelerinden Doğrusözlerin Pamukova’dan Vural’ların düğün cemiyeti hafta sonu yapıldı.

Eşme Köyünde yıllarca kahvehane işleten İrfan Doğrusöz Oğlu Eren Doğrusöz’ün düğün cemiyetini yaptı.

Eşme Köyünde yapılan cemiyete oldukça kalabalık misafir gurupları Gelin tarafı Pamukova’dan Damat tarafının misafirleri köylüler ve Geyve ilçesinden çok sayıda misafir geldi. Eğlencesi Eşme Köyü Okulunun bahçesinde kır düğünü şeklinde yapılan çiftlerin Mutlulukları gözlerinden okundu. Eğlenceyi can müzik Ali Şenol organize ederken Geyveli klarnetçi Hakanda geceye renk kattı. Dağmadın Eşme köyünden arkadaşları iş arkadaşları ve çok sayıda misafir geceye renk katarak oyunlar kasaplar ve çeşitli yöresel oyunlar oynadılar.Gecenin geç saatlerine kadar süren eğlencede havai fişek gösterisi de periyodik aralıklar ile yapıldı.

Pazar sabahı yapılan Yemek Organizasyonunuda Nihat Demirtaş Başarı ile gerçekleştirerek tahmini  2.500 kişiye Et Döner Çorba Pilav  Helva ve Ayran ikramında bulunuldu.  Öğlen saatlerinde Pamukova’ya konvoy halinde gelin alınmaya gidildi. Adetlere göre gelin alma gerçekleştikten sonra yine gelin arabası önde konvoy halinde gelin eşme köyüne getirildi. Dualar ile gelin arabadan indirilip evine getirildi.

DAMA’TIN MESAJI Bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmayan tüm dost akraba arkadaş ve köylülerime teşekkür ederim..

ÇİFTLERE BİR ÖMÜR BOYU MUTLULUKLAR DİLERİZ (geyveyoresi.com)

VİDEO

Geyve Eşme Köyünde Süper Düğün 034

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
5046 Kez Görüntülendi.