logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

GEYVE REKLAM1

Geyve Gezileri Başladı

Geyve Gezileri Başladı

Mustafa Çevik’den Geleneksel Geyve Gezisi

GEYVE REKLAM1

İstanbul Kartal’da Hikamet Eden Eczacı Tekniksiyeni Mustafa Çevik Geleneksel Hale Getirdiği Bahar Aylarında Başlayıp Kış Aylarıan Kadar Süren Geyve Gezilerini Başlattı.

İstanbul Katral’da Eczacı Tekniksiyeni Olarak çalışan Mustafa çevik Hırka Köyü Sağlık Sektöründe Çalışan Dostları İle Beli Aralıklar ile Geyve Hırka Köyüne ve Geyvenin Çeşitli Güzeliklerini Tanıtmaya Yönelik Gezileri Düzenliyor.Uzun Yıllardır istanbul Kartalda Çalışan Çevik Yöremizi Çok Sevdiğini Yöremizin Güzeliklerini Dostlarımla Paylaşmayı Yöremizi Tanıtmayı Amaçladığını Belirtiyor. Bu Yılki Başlangıcı Sağlık Çalışanları ile Yaptı.Geziye Ecz. Mücahit ÇALIŞIR Sağlık Memuru Ayhan SEZGİN Sağlık Memuru Fizyo Terapist Mehmet ÖZDEMİR Esnaf Gürkan ÖZKÖK Emekli Memur İsmail Hakkı Öğrenciler Aycan ATALAY – Yüksel Korkmaz Geyve Esnaflarından Selçuk ÖZEL ve Gebze’den Ş.Elma Katıldı.

19.05.2013 Günü Saat 09:30 da Kartaldan Hareket Edilmesiyle Başlayan Etkinlik. İzmit’de Kahvaltı Molası Verilmesiyle Başladı. Kahvaltıdan Sonra Hareket Edilerek Geyve Boğazına Girildi Geyve Boğazının Eşsiz Güzelikleri Arasında.Dereköy Köprüsüne Ulaşıldı Burada Kısa Bir Mola Verildi
Sakarya Nehri Üzerindeki Dereköy Köprüsü Gezildi.

Bu Kısa Moladan Sonra Geyve Hırka Köyündeki Çeviğin Kiraz Bahçesine Geçildi. Oldukça Neşeli ve Güzel Geçen Kiraz Toplamadan Sonra Geyve Merkeze Gidildi Burada Alışveriş Yapılıp Dostlar ile Sohbet Edildip Geyve Merkez Camii Bahçesinde Çaylar İçildi. Hırka Köyünde Çeviğin Anne Babası ve Ailesi Ziyaret Edilip Kahveleri İçildi Dinlenildi.

Daha Sonra Alıplar Köyü Yolu Üzerinde Bulunan Beyazın Yerine Gidildi.Tamamen Doğal İncir Kiraz Erik Ağaçları İçindeki Tesislerde Izgara Keyfinden Sonra Domdom Kayaya Zirveye Yürüyüş Yapıldı.Tesislerde Hoş Sohbet ismail Bayıl ve Eşinin Misafir Perverliği İle Güzel Vakit Geçirildi.
Vedalaşmadan Sonra Eşme Köyü Piknik Alanın Çay İçilmeye Gidildi. Buranın Çayının Meşhur Olduğu Cavit CAN’IN Çayı İçilip Eşsiz Geyve Manzaraları izlenip Dönüş Yoluna Geçildi.Birdahaki Etkinlikte Buluşumak Üzere Vedalaşıldı. 

Etiketler: » » » » » » » » » »
3702 Kez Görüntülendi.