logo

Geyve Halk Eğitim Folklor Çalışmaları Sürüyor.(04.05.2013)

Geyve Halk Eğitim Folklor Çalışmaları Sürüyor.(04.05.2013)

Geyve Halk Eğitim Folklor Çalışmaları Sürüyor Geyve Kapalı Spor Salonunda Süren Çalışmalara Folklor Hocası Memduh Sakarya ve Namı Cihan Eşlik Ediyor.

Yöresel Sazlarda Klarnet – Gökhan Beştepe  Davul – Ali Şenol Cümbüş – Refik Ulu İle  Lise Öğrencilerinin Öğrenim Gördüğü Geyve Yöresi Folklor Çalışmalarında Canlı Müzik Eşliğinde Öğrenim Haftada 2 Gün Olmak Üzere 2 Şer Saat Şeklinde Kız Ve Erkek Öğrencilere Eğitim Veriliyor.

Geyve Halk Eğitim Folklor Çalışmaları Sürüyor

Geyve, Sakarya ilinin Merkezi ilçesinde yer alan bir ilçedir. Halk eğitim faaliyetleri her ilçede olduğu gibi Geyve’de de halkın kültürel ve sosyal açıdan gelişimini amaçlayan birçok etkinlik yapmaktadır. Bu etkinlikler arasında folklor çalışmaları da yer almaktadır. Geyve Halk Eğitim Folklor Çalışmaları Sürüyor.

Geyve Halk Eğitim Merkezi, ilçedeki halkın sosyal ve kültürel açıdan gelişimine yönelik kurs ve etkinlikler düzenlemektedir. Bu amaç doğrultusunda, halk eğitim merkezi bünyesinde yer alan folklor çalışmaları da devam etmektedir. Folklor, bir toplumun kültürel mirasıdır ve genellikle nesilden nesile aktarılmaktadır. Bu sebeple, Geyve Halk Eğitim Merkezi, folklor çalışmalarına özen göstererek, bölgenin kültürel mirasını gelecek nesillere aktarmayı hedeflemiştir.

Geyve Halk Eğitim Folklor Çalışmaları, Geyve ve Sakarya bölgesinin zengin folklorik dokusunu yansıtan bir çalışmadır. Halk dansları, müzikleri ve diğer geleneksel etkinlikleri içeren folklor çalışmaları, Geyve halkının kültürünü tanıtmak ve korumak amacını taşımaktadır. Bu çalışmalar, haftalık düzenlenen etkinlikler kapsamında, haftada bir kez bir araya gelen kursiyerleri kapsamaktadır. Kurs, uzman bir hoca tarafından verilmektedir ve dönem sonunda bir gösteriyle sona ermektedir.

Geyve Halk Eğitim Folklor Çalışmaları, kursiyerlere birçok avantaj sağlamaktadır. Bu avantajlar, öncelikle kültürel birikimdir. Kursiyerler, Geyve ve Sakarya bölgesinin geleneğini kültürünü tanıtmaktadır.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.