logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

Geyve İlçesinde Zeytin Ağaçlarında Kar Kırılması Zararı O kadar Büyük ki

Geyve İlçesinde Zeytin Ağaçlarında Kar Kırılması Zararı O kadar Büyük ki

Geyve İlçesinde Zeytin Ağaçlarında Kar Kırılması Zararı O kadar Büyük ki yetkililer dahil farkında değil.(17.01.2015)

Vatandaş derdini kime anlatacağını bilemiyor bahçelerde zeytin ağaçlarının dalları kırık durumda bekleyip duruyorlar.

Tarım kredi koparetifleri köylülerin bankalara olan borçlarının ertelenmesi kredi borçlarının ertelenmesi kapsamında girişim başlatılması gerekiyor. Bu insanlar doğal afetden mağdur durumdadır. Yetkilileri göreve çağırıyoruz kar çekildi lütfen bahçelere girip bakınız köy muhtarlarından bilgi alınız…

Geyve ilçesine yağan kar kimsenin farkına varamadığı bahçe sahiplerinin kara kara düşündüğü dal kırılması afetini üzüntüsünü yaşıyorlar. Yetiştirdikleri zeytin ağaçları oldukça zor yetişen ağaç olduğundan dallarının kırılması üreticileri derinden etkiledi.
Bahçelerine giden köylüler gördükleri manzara karşısında üzüntülerini dile getirdiler. Bunun doğal bir afet olduğunu bahçelerinin en az 5 yıl kendine gelemiyeceğini zararlarının büyük olduğunu söylediler. Geyve ilçesinin zeytin ağacı bulunan bir çok yerinde bu zararın olduğu bilgileri geliyor.
Tedbir alanlar ağaçlarını kurtardı duyurduğumuz üzere kar yağışının etkili olacağı zeytin ağaçlarının silkelenmesi gerektiği haberimizi takip eden bazı vatandaşlar ağaçlarını kardan silkeleme temizlemek suretiyle kurtardı. Bahçeleri uzak olanlar imkanları olmayan çiftçilerin bahçelerinde zarar oluştu.. işte aşağıda Geyve ilçesinde bir zeytin bahçesinde yaptığımız video çekim ve fotoğraflar… (geyveyoresi.com)

Geyve İlçesinde Zeytin Ağaçlarında Kar Kırılması Zararı Okadar Büyükki

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » »

Yandex Sayaç Yandex.Metrica Aktif Ziyaretçi Sayısı