logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

Geyve İmam Hatip Lisesinde Asansör Faciası

Geyve İmam Hatip Lisesinde Asansör Faciası

Geyve İmam Hatip Lisesinde Asansör Faciası

Geyve ilçesinde yapılan Geyve İmam Hatip Lisesinde bulunan asansörün düşmesiyle 7 çocuk yaralandı. Olay yerine gelen ambulans ve kurtarma ekipleri çocukları kurtararak Geyve devlet hastanesine kaldırdılar. Yaralılardan 3 tanesi Adapazarına sevk edildi.

son dakika geyve itfaiyesinden bir açıklama geldi işte ayrıntılar

18 11 2014 salı gunu öglen 12:00 da aldıgımız ihbarla birlikte geyve imamhatıp lisesine hareket eden sakarya buyukşehir itfaiyesi geyve gurup amirliginde görevli itfaiyeci meslektaşlarımız olay yerine çok hızlı bir şeklide giderek asansör kazasına müdahele etmişlerdir… olay yerine gidildiginde asansordeki şıkışmış olan 5 nin ayagı kırık 2 sininde muhtalif yerlerinden yaralı toplam 7 ögrenci kardeşlerimizi 13 dakika gibi kısa zamanda kurtarıp saglık personeline teslim etmiştir… kısa surede ve yerinde müdahelelerinden dolayı mesai arkadaşlarımı kutlarım…

İŞTE KAZANIN OLUŞU VE YARALILAR 

Kaza, saat 12.35 sıralarında, bu yıl eğitim ve öğretime açılan 3 katlı Geyve Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde asansöe kazası meydana geldi. 3’üncü kattaki sınıflarda bulunan öğrenciler, zemin kata inmek için asansörü çağırdı. Gelen asansöre 7 öğrenci bindi. Ancak asansör, kapısı kapandıktan sonra birden bire 3’üncü kattan zemin kata çakıldı. Asansörde bulunan öğrenciler Yavuz E, Miraç D, Sezgin K, Tarım Ç, Oğuzhan K, Hüseyin Ö ve Enes G yaralandı. Yaralı öğrenciler ihbar üzerine gelen 112 Acil Servis ekibindekilerin ilk müdahalelerinin ardından, ambulanslarla Geyve Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Öğrencilerden durumları daha ağır olan 5’i, daha sonra Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Olay sırasında büyük paniğin yaşandığı okulda eğitime bugün için ara verildi, tüm öğrenciler evlerine gönderildi. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Geyve-İmam-Hatip-Lisesinde-Asansör-Faciası-22

 

Geyve İmam Hatip Lisesinde Asansör Faciası 02

 

Etiketler: » » » » » » » » » »

Yandex Sayaç Yandex.Metrica Aktif Ziyaretçi Sayısı