logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

24 Nisan 2020

Geyve Kızılkaya Köyü Güzelleşiyor

Geyve Kızılkaya Köyü Güzelleşiyor

Geyve Kızılkaya Köyü Güzelleşiyor.

Geyve ilçesinin şirin köylerinden Geyve Boğazında Bulunan Kızılkaya köyü güzelleşiyor.  Kızılkaya köyü Muhtarı Medet Çakmak seçildiği günden beri sürekli çalışmalarda bulunarak köyün sorunlarına el atarken Kızılkaya köyünün çehresinide değiştirmeye devam ediyor.

Kızılkaya köyünün doğal güzelliklerinide gün yüzüne çıkartan Muhtar Medet Çakmak  Sakarya Geyve Kızılkaya Köyü Doğa Harikası Küp Şelalesinide gün yüzüne çıkarmıştı.( KÜP ŞELALESİ HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ ) Muhtar medet çakmak şimdilerde köy içerisinde ağaçlandırma ve yeşertme çalışmalarına başladı.

Muhtar Medet Çakmak sitemize yaptığı açıklamada Muhtarlığımız ve ihtiyar heyeti ile aldığımız karar sonrasında Geyve Belediyesine müracaat etik Geyve Belediyesinin desteği ile Geyve Orman işletme müdürlüğü ve Sakarya Orman Bölge Müdürlüğüne Müracaat ederek Hendek Orman işletme müdürlüğünden 730 adet çeşitli ağaç ve bitki alınmıştır. 230 tanesi köylüler tarafından dikilmiştir. 500 tanesi de köylüler tarafından dikilmeye devam edilecektir dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »

Yandex Sayaç Yandex.Metrica Aktif Ziyaretçi Sayısı