logo

Geyve Tarihinden Kesitler. Fehmi BÖLÜKBAŞ Araştırıyor

Geyve Tarihinden Kesitler. Fehmi BÖLÜKBAŞ Araştırıyor.(13 Mayıs 2013)

Geyve Tarihi Araştırmacısı Sitemizin Köşe Yazarı Fehmi BÖLÜKBAŞ Araştırmalarına Devam Ediyor. 4 Belgeyle 1930 lu Yıllara Giden BÖLÜKBAŞ 1930 Larda Geyvede Verilen Bir Balo Görüntülerini Paylaştı

Geyvede İlkokulda Bir Balo Verildi Bir Caz Heyetininde Getirildiği Balo İlk Okul Öğrenci ve Velileri İçin Tertip Edildi Bu Haber Cumhuriyet Gazetesi 23 Mayıs 1938 Sayısında Yayınlanmıştır.

Geyve Panayırının 14 Eylülde Açıldığını 3 Gün Sürdüğünü Hayvan Satışlarının Hareketli Olduğunu Belirtiyor. Geyve Panayırı Açıldı Geyve (Hususî) Her Sene Eylulün 14 ünde Açılmakta Olan ve Üç Gün Devam Eden Geyve Panayırı Gene Mutad Kalabalığ ile Açılmıştır. Panayırda Hayvan Alım ve Satımı Pek Hararetlidir.

Geyve Vapurunun Geri Çevrildiğini Belirtiyor.

DENİZ İŞLERi Geyve Vapru Geri Çevrildi Altı Ayhk Muayene Müddetini Geçirdiği İçin Çanakalede Yoldan Çevrilen , Geyve Vapuru Dün Limanımıza Getirilmiştir. Gemi Bugün Nezaret Altında Halice Sokulacak ve Tamir Edılmeden Seferine Müsaade Edilmıyecektir. Deniz Ticaret Direktörlüğü Bu Gibi Havuzlanma Zamanı Geldiği Halde Tamire Çekilmemiş ve Sağlam Şehadetnamesi Almamış Gemilere Sefer Müsaadesî.

Geyve Boğazı Şiiri 1935 de Geyveden Geçen Bir Tarihçi (M:P) Tarafından Yazılmış Cumhuriyet Gazetesi 27 Aralık 1938 Sayısında Yayınlanmıştır.

Etiketler: » » »