logo

Geyve’de Kombi Donması Uyarısı

Geyve’de Kombi Donması Uyarısı..( Haberin Yayınlanış Tarihi 07.01.2015 ) Haberin Güncellenme Tarihleri 18.01.2021 ve 24.01.2022

Elektirik kesintisinden etkilenen Geyve ilçesi ve Alifuatpaşa’da donma olaylarına karşı uyarıyoruz. Özelikle Kombilerini çalıştırmayan vatandaşlarımızı uyarıyoruz. Kombilerinizi don olayına karşı dikkatli kullanınız..

İşte Tedbir Almanız Gereken Bazı Kurallar.

Ağır kış koşullarının etkisini gösterdiği ve dondurucu soğukların yaşandığı dönemlerde, kombilerde oluşabilecek donma riskine karşı önceden önlem almak amacıyla, aşağıdaki konulara dikkat edilmesini, müşterilerimizin özellikle bu konularda bilgilendirilmesini önemle rica ediyoruz.
Kullanma kılavuzlarında da belirtildiği gibi ,olumsuz hava koşullarında donmaya karşı alınacak tedbirlerin iki aşamalı olarak değerlendirilmesi gerekmektedir:

1- Çalışan ve son tüketicilere teslim edilmiş ürünlerde alınması gereken tedbirler:

• Kombinin kısa süreli kapatma ihtiyacı duyulduğunda kombinin ve kalorifer tesisatının donmasını önlemek için, elektrik beslemesi ve gaz vanası açık tutulmalıdır. Aksi takdirde donmaya karşı emniyet sistemi devreye girmeyecektir.

• Kombinin uzun süreli kullanılmayacağı durumlarda elektrik beslemesi ve gaz vanası kapatılmalıdır. Kombinin ve kalorifer tesisatının donmasını önlemek için, kombi içerisindeki kullanım suyu, kalorifer hattı ve radyatörlerin içinde bulunan su tamamen boşaltılmalıdır.

2- Çalışmayan, son tüketiciye teslim edilmemiş, ilk çalıştırılması yapılmamış ve montaj aşamasında bekleyen ürünler için alınması gereken tedbirler:

• Hermetik kombiler, gaz kuruluşlarının izin verdiği yere monte edilmelidir. Ancak yanmış gazlar, cihazın bulunduğu yerden dış atmosfere atılabilir ve gerekli taze hava dışarıdan alınabilir olmalıdır.

• Kombinin dış mekana monte edilmesi halinde, çalışmasını olumsuz etkileyecek ve garanti koşullarının sona ermesine neden olacak dış etkenlerden korunması gerekmektedir. (Rüzgar, rutubet, donma vs.) Bu amaçla iyi havalandırılmış ve dış etkenlerden korunmuş bir mekana monte edilmelidir. Açık balkonlara kombiler korumasız olarak monte edilmemelidir. Kombilerin balkona monte edilebilmesi için balkonun komple kapatılmış olması gerekmektedir.

• Test amacıyla doldurulmuş olan suyun, test bittikten sonra kombi, radyatörler ve tesisat devresinden boşalttırılması için müteahhitlere, tesisatçılara ve kullanıcılara bilgi verilmelidir.

İlgili açıklamaları dağıtım ve uygulayıcı kanalınız ile paylaşmanızı rica ederiz.

 

Etiketler: » » » » »