logo

Geyve’li Hasan Akmeşe Çanakkale Savaşını Granite Çizmek İstiyor

Geyve’li Hasan Akmeşe Çanakkale Savaşını Granite Çizmek İstiyor
İzmit’de sanat sokağında beş yıldır kara kalem çalışmaları yapan Hasan Akmeşe İzmit halkına hizmet ediyor. Geyveli Sanatçı Destek verilmesi durumunda Çanakkale savaşını Granit üzerine çizmek istediğini ifade etti.

1980 yılından bu yana ahşap oyma tekniği ve granit üzerinde resim çalışması yapan Hasan Akmeşe, Ortaokuldan bu yana resime ilgisi olduğunu söyledi. Akmeşe; ” Yeteneğimin gün yüzüne çıkmasını sağlayan, sanat ve sanatçıya değer veren İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’a teşekkürü borç bilirim” dedi.

RESİMDEKİ DUYGUSALLIK
Resim çizmenin duygularla doğrudan alakalı olduğunu söyleyen Akmeşe; ” Ben çalışmalarıma başlamadan önce resimle duygusal bir bağ kurmaya çalışıyorum. Çizmeye başladığım andan itibaren ise amacım resimdeki duyguyu çizimlerime yansıtmak oluyor. Yani amacım müşterinin gözünü boyamak değil ruhumla çalışıp resimdeki duygusallığı yakalamak oluyor” dedi.

YILLAR SÜRSEDE YAPMAK İSTİYOR
Granit üzerine işleme yapan, Türkiye’de isim yapmış üç kişiden biri olduğunu söyleyen Akmeşe; “Benim asıl hayalim, Çanakkale’de Çanakkale savaşını granit üstünde canlandırmak. 100-150 metre büyüklüğünde yüksek ve büyük granitlere o çalışmayı yapmak istiyorum. Belki yıllar sürer ama istiyorum ki insanlar Çanakkale’ye geldiklerinde Çanakkale şavaşını granit üzerinde seyretsinler. Bunun için de ilgili kişilerin desteklerini bekliyorum” diyerek konuşmalarını sonlandırdı.. (Kaynak=mavikocaeli.com) Geyve'li Hasan Akmeşe Çanakkale Savaşını Granite Çizmek İstiyor

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
2589 Kez Görüntülendi.