logo

02 Nisan 2020

Geyveli işçi testi pozitif çıktı.. Tank Palet Fabrikasının bir bölümü kapatıldı.

Geyveli işçi testi pozitif çıktı.. Tank Palet Fabrikasının bir bölümü kapatıldı.

Arifiye’de Tank ve Palet Fabrikası’nda çalışan Geyveli bir işçinin Coronavirüs testi pozitif çıkınca işçinin çalıştığı bölümde üretim durduruldu. Üretim bölümünde çalışan 17 işçi idari izinli sayılarak eve gönderildi.

Corona COVID-19 Virüs Geyve Geyve Yöresi Uyarı Dikkat medya Haber Yöresel

Geçtiğimiz gün yaşanan olayda yüksek ateş şikayeti ile gittiği hastanede test sonuçları pozitif çıkan Geyveli bir Tank Palet çalışanının fabrikada çalıştığı bölümde üretime ara verildi.

Mesai sonrasında ateşi yükselen Geyveli işçi Geyve Devlet Hastanesi’ne başvurarak yüksek ateşten şikayet etti. Hastanede yapılan ilk testi pozitif çıkan işçi Toyota-Sa Acil Yardım Hastanesi’ne sevk edildi. Burada tedavi altına alınan işçinin haberini alan Tank Palet Fabrikası yönetimi ise işçinin çalıştığı bölümde çalışmayı durdurdu. Bölümde çalışan 17 işçi dün geç saatlerde Toyota-Sa hastanesine gelerek Coronavirüs testi yaptırıldı.

İşçiler daha sonra evlerine gönderilerek 14 gün boyunca idari izinle evde kalmaları istendi. Öte yandan fabrika içerisinden gelen bilgilere göre Tank Palet Fabrikası Coronavirüs için gerekli önlemlerin hepsini aldı.

İşçiler sabah saatlerinde ve öğleden sonra ateş ölçümüne tabi tutulurken, yemekler kapalı ambalaj içerisinde işçilere dağıtılmaya başlandı. Yemekhanede de yoğunluk olmamasına özen gösterildiği belirtildi.(Kaynak Pamukova Halk.Com)

Etiketler: » » »
1016 Kez Görüntülendi.