logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

Geyve’li Öğrenciler Gebze’de Sakaryayı Temsil Ediyor

Geyve’li Öğrenciler Gebze’de Sakaryayı Temsil Ediyor

Geyve’li Öğrenciler Gebze’de Sakaryayı Temsil Ediyor.

Geyve ilçesinin gururu oldular, Cemil Meriç Lisesinde okuyan öğrenciler Rumeysa Öztürk ve Ayşenur Şimşir  Gebze Teknik Ünüverstesinde yapılan TÜBİTAK Ortaöğretim Araştırma Projeleri yarışmasına etkinliğinde Sakarya ilini temsil ediyorlar.

Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi TÜBİTAK Bölge finaline gidiyor.

Bu sene 48.si düzenlenen TÜBİTAK Ortaöğretim Araştırma Projeleri yarışmasına 12 proje ile katılan öğrenciler arasında Geyve’li Rumeysa Öztürk ve Ayşenur Şimşir’de var.

Rumeysa Öztürk ve Ayşenur Şimşir  Geyve Yöresi . Com Sitesine yaptıkları açıklamada Projelerini ve etkinliği şu şekilde anlattılar.

Küresel Isınmanın Sakarya Ekosistemine Etkisindeki Lise Öğrencilerinin Algısı
Projenin Amacı:
Bu projede lise öğrencilerinin küresel ısınmanın Sakarya ekosistemini etkileyip/ etkilemediği konusundaki algılarını Acarlar longozu ve Sapanca Gölü örnekleminden yola çıkarak tespit etmeyi hedefledik.
Lise öğrencilerinin Sakarya, ekosistemi üzerinden, algılarındaki ‘Küresel Isınma’ sorunu gözlemlenmiş ve bu konunun Sakarya ili üzerinden algısı öğrenilmeye çalışılmıştır.
Projenin Yöntemi:
Araştırmamızda nicel veri bilgileri kullanılmıştır. Lise öğrencilerine ‘‘Küresel Isınmanın Sakarya Ekosistemine Etkisindeki Lise Öğrencilerinin Algısı’’ proje konumuza uygun sorulardan oluşan anketler hazırlandı. 1 ay boyunca belirli günlerde ve belirli okullarda anketler yapılmış, anket formları lise öğrencilerine uygulanmıştır.
Projeden Çıkardığımız Sonuçlar:
Lise düzeyindeki öğrencilerin çevresindeki değişimlerin farkında olmaması
Kavramları karıştırdığı halde öğrencilerin bu konuda bilgi sahibi olduğunu düşünmesi
Öğrencilerin küresel ısınma hakkında yeterli bilgi sahibi olmadığından dolayı küresel ısınma sonucu olabilecek ama farklı faktörlerden oluşmuş değişimlere küresel ısınma sonucu olarak bakması.

Geyve'li Öğrenciler Gebze'de Sakaryayı Temsil Ediyor G.T.Ü. 001

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » »

Yandex Sayaç Yandex.Metrica Aktif Ziyaretçi Sayısı