logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

28 Temmuz 2015

Göynük İlçesinde Şehitimiz Var

Göynük İlçesinde Şehitimiz Var

Bolu Göynük İlçesinde Şehit Var

Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde teröristlerin silahlı saldırısına uğrayan Piyade Uzman Çavuş Ziya Sarpkaya, ağır yaralanmıştı. Acı haber Genelkurmay Başkanlığı’ndan geldi. Genelkurmay, başından vurularak ağır yaralanan Sarpkaya’nın şehit olduğunu duyurdu.
Genelkurmay’dan yapılan açıklama şöyle:Göynük İlçesinde Şehit Var

“28 Temmuz 2015 günü saat 11.30 sularında,Kara Kuvvetleri Komutanlığı 34’üncü Hudut Tugay Komutanlığında (Şemdinli/Hakkâri) görevli Piyade Uzman Çavuş Ziya Sarpkaya sivil kıyafetli olarak banka işlemleri için gittiği bir bankanın önünde bölücü terör örgütü mensubu bir terörist tarafından silahla başından vurulmuştur.
Meydana gelen silahlı saldırıda ağır şekilde yaralanan kahraman Uzman Çavuşumuz Ziya Sarpkaya Hakkari Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak, saat 13.30’da şehit olmuştur.
“İNSANLIKTAN NASİBİNİ ALMAMIŞ, GÖZÜ DÖNMÜŞ CANİLER…”
İnsanlıktan nasibini almamış, gözü dönmüş caniler tarafından işlenen bu vahşice olayı şiddetle kınıyor; şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

Göynük İlçesinde Şehitimiz Var 1

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde PKK’lı teröristler tarafından bankadan para çekmek isterken alçakça şehit edilen Uzman Çavuş Ziya Sarpkaya’nın memleketi Göynük’te vatandaşlar ev ve işyerlerini Türk bayraklarıyla donattılar.
Bolu’nun Göynük ilçesinde yaşayan şehit Uzman Çavuş Ziya Sarpkaya için ilçenin dört bir yanına Türk bayrakları asıldı. Şehit asker için Bolu Valiliği de gerekli çalışmayı başlattı.

Cenaze töreni 29 Temmuz Çarşamba günü
Şehidin cenazesinin 29 Temmuz Çarşamba günü Ankara’dan havalanacak helikopterle ilçeye getirileceği ve Gazi Süleymanpaşa caminde kılınacak ikindi ve cenaze namazından sonra ilçe mezarlığına defnedileceği bildirildi.Göynük-İlçesinde-Şehit-Var-3

 

 

Etiketler: » »

Yandex Sayaç Yandex.Metrica Aktif Ziyaretçi Sayısı