logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

Kaybolan 54 İzci Kemaliye İncecik Yaylasında Jandarma Tarafından Bulundu.

Kaybolan 54 İzci Kemaliye İncecik Yaylasında Jandarma Tarafından Bulundu.

Kaybolan 54 izci Kemaliye İncecik Yaylasında jandarma Tarafından Bulundu.

İstanbul’dan İnönü Yaylasına Gelen 54 İzci Öğle Saatlerinde Kamp Kurdukları Yerden Uzaklaşınca Bir Daha Kamp Alanlarını Bulamadılar. Jandarmayı arayan izcilerin liderleri Jandarmadan yardım istediler.

Haberi alan Pamukova Jandarma bölük komutanı Üsteğmen Mustafa Ceylan üç ekiple birlikte hemen harekete geçerek Hüseyinli köyü yakınlarında olan İnönü yaylası ve çevresinde arama çalışmaları başlattı.

Telefonların çekmediği alanlarda Kemaliye den de gelen köylülerin de yardımları ile akşam karanlığı olmadan izcilere ekipler ulaştı.

Kemaliye köyü yaylası olan İncecik Ovası yakınlarında bulunan 54 izci ve 2 öğretmenleri Jandarma ekiplerini görünce çok sevindiler.

Pamukova bölgesine ilk geldiklerini söyleyen izciler kamp kurdukları alandan gezmek ve çevrenin güzelliklerini incelemek için ayrıldıklarını ancak daha sonra kamp alanlarını bulamadıkları için jandarmadan yardım istediklerini söylediler.

Kemaliye sarı Alabalık tesisleri yakınlarına kadar gelmiş olan izciler. Bir daha bilmedikleri bir yerde kamptan uzaklaşmayacaklarını söylediler.KAYNAK (pamukovahaber.com)

Kaybolan 54 İzci Kemaliye İncecik Yaylasında Jandarma Tarafından Bulundu.2Kaybolan 54 İzci Kemaliye İncecik Yaylasında Jandarma Tarafından Bulundu.1

Etiketler: » » » » » » »
3008 Kez Görüntülendi.