logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

Korona Virüs Tedbirleri Kapsamında Ramazan’da 2 Hafta Kısıtlama Var

Korona Virüs Tedbirleri Kapsamında Ramazan’da 2 Hafta Kısıtlama Var

Korona Virüs Tedbirleri Kapsamında Ramazan’da 2 Hafta Kısıtlama Var

Ramazan’da sokağa çıkma yasağı saatleri neler? Hafta içi ve hafta sonu yeni kısıtlamalar neler, ne zaman başlıyor?
Ramazan yasakları ne zaman başlıyor? Sokağa çıkma yasağı saatleri de netleşti. Vaka sayısı artışı ile Ramazan’da yasaklar olacak mı, var mı merak ediliyor. Ramazan ayına girilmesi ile birlikte vatandaşlar Ramazan ayı yasakları konusunda araştırmalarını sıklaştırdı. Son dönemde artan koronavirüs vaka sayılarının bu ay içerisinde en aza indirilmesi ve hareketliliğin azaltılması için gerçekleştirilecek olan Kabine Toplantısında yeni ilave tedbirler alındı. Ramazanda kısmi kapanma geldi ve sokağa çıkma saatleri değişti.

Ramazan ayı başladı. Vaka sayılarının son günlerde yukarı yönlü seyrinin ardından rekor seviyelere ulaşan koronavirüs vaka sayıları nedeniyle Ramazan ayında kısmi kapanma geldi. Sokağa çıkma yasaklarında saatler değişti. İşte yeni kısıtlamalar…

SOKAĞA ÇIKMA SAATLERİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada ‘Hafta içi sokağa çıkma saatleri akşam 19.00 sabah 05.00 olarak güncellenmiştir. 65 yaş üstü ve 18 yaş altının şehir içi toplu taşıma kullanma sınırlanmasını yeniden getiriyoruz. Şehirler arası seyahatler zorunlu olmadıkça yasaklanmıştır.

YENİ KISITLAMALAR NELER?
Kamuda saat 16.00’da bitecek şekilde dönüşümlü ve esnek mesai yeniden yaygınlaştırılacak. (Kamuda) Hamileler ve kronik hastalığı olanlar ile 10 yaş altı çocuğu bulunan kadın personel idari izinli sayılacak.

Yeme içme hizmeti veren kafe, kıraathane, lokal, çay bahçesi, spor salonu, benzeri mekanlar faaliyetlerine bayram sonuna kadar ara verecek. Lokanta ve benzeri işletmeler ramazan boyunca sadece belirlenen saatlerde paket ve gel-al hizmetiyle çalışmalarını yürütecektir.

8. ve 12. sınıflar ile okul öncesi eğitim kurumları dışındaki tüm kademeler uzaktan eğitimle faaliyetlerini sürdürecektir

Kapalı alanlarda yapılan etkinliklerin tamamı bayram sonrasına kadar ertelenmiştir. Oteller sadece kendi müşteriyle sınırlandırılmış şekilde hizmet verecek.Evlerde toplu iftar ve benzeri organizasyonlar gerçekleştirilemeyecek.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » »

Yandex Sayaç Yandex.Metrica Aktif Ziyaretçi Sayısı