logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

Kozan – Çardak Köy Yolu Tehlike Arz Ediyor.

Kozan – Çardak Köy Yolu Tehlike Arz Ediyor.

Kozan – Çardak Köy Yolu Tehlike Arz Ediyor.

Pamukova’yı Çardak köyüne ve Kozan Köyüne bağlayan ana yolun üstünden, günde yüzlerce araba, traktör, yayalar geçer Bu yolu uzun zamandır kullananlar yolda ki sorunları bilir ama bu yolun yabancısı olanlar için büyük risk taşımaktadır

Yıllar içinde onlarca araç, traktör ve otomobil yol boyunca uzanan sulama kanalına savrulmuş, yolun mıcır yapısı, kum kamyonlarının mahvettiği ve yer yer derin çukurların bulunduğu Çardak Köyü yolu bir çok köylümüz ve şehrimize gelen ve yolun özelliklerini bilmeyen araç sürücülerinin kaza yapmasına neden olmuştur.

Fakat bu yolun üstünde, Pamukova’dan çıkıp,Çardak köye doğru takriben 3 km sonra kanal üstünden her türlü aracın geçişini sağlayan bir eski betonarme köprü vardır. Bu köprü 50 yıllıktır. O yıllarda sadece öküz arabaları mevcut olduğundan eni çok dar ve sadece bir aracın geçişine müsade etmektedir.

Bu köprünün iki yanı sazlık ve otluk olduğundan uzaktan bakan bir sürücü; bilhassa geceleri, orada dar bir köprü olduğunu farketmeyebilir.. Hatta köprü geçişinde karşıdan gelen araca yol vermek için otluk gibi görünen kısıma kaçmak isteye bilir..İşte o zaman da kaçınılmaz kaza olabilir..Çünki; o sazlığın arkası çamur dolu derin bir kanaldır.
Yaya yürüyen meraklı bir çocuk oradan bakarken dengesini kaybedebilir.

Bu köprüde o yıllarda nasıl düşünüldüyse öylece kalmıştır. Ama içinde bulunduğumuz yıllarda artık kenarı korkuluksuz bariyersiz bir köprü kalmamıştır.

Kara yollarının ,belediyenin yani ilgililerin bu konuya bir el atmalı, Karayolları müdürlüğü, 100 metre öncesi ”köprü” ve daralan yol’işaretlerini koyması gerekmektedir.
İlgililerin gerekeni yapacağını umuyor, daha fazla insanımızın zarar görmemesini diliyoruz.KAYNAK=(pamukovaninsesi.com)Kozan - Çardak Köy Yolu Tehlike Arz Ediyor  2Kozan - Çardak Köy Yolu Tehlike Arz Ediyor 1Kozan - Çardak Köy Yolu Tehlike Arz Ediyor 3Kozan - Çardak Köy Yolu Tehlike Arz Ediyor 5

Etiketler: » » » » » »

Yandex Sayaç Yandex.Metrica Aktif Ziyaretçi Sayısı