logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

GEYVE REKLAM1

Leylekler Sesiz Sedasız Gitti

Leylekler Sesiz Sedasız Gitti

Buyılda Leylekler Sesiz Sedasız Gittiler (20.08.2013)

GEYVE REKLAM1

Geyve Yöresinde Özelikle Merkezde Bulunan Yüksek Binalar Ve Direkleri Mesken Edinen Leylekler Sonbaharın Yaklaşmasıyla Sıcak Memleketlere Göç Ettiler. Giderek Azalan Leyleklerin tedbir Alınarak Yuvalarının Dağıtılmadan ve Belirlenecek Merkezdeki Yüksek Binalara Yeni Yuva Yapabilecekleri Alanlar Belirlenmesi Gerekiyor. Bu Konuda Yetkilileri Göreve Çağırıyoruz.. LÜTFEN GEYVE LEYLEKLERİNE SAHİP ÇIKINIZ KORUYUP KOLAYINIZ…

GEYVEYORESİ.COM  SİTESİNDEKİ  LEYLEK HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ 

Geyve Leylek Kuş Göçmen Geyve

2012 Yılı  Leyleklerin Gidiş haberi

LEYLEKLER SESİZ SEDASIZ GİTTİ

Leyleklerin Gelişleri muhteşem olmuştu,baharın müjdelerini getiren leylekler,sesiz sedasız gündemde yer almadan ilçemizden Geyve’den ayrıldılar.
Mart Ayı İçerisinde ilçemize Geyve’ye gelen leylekler ilçemiz sakinleri tarafından dikat ile takip edilip gözetilip kolanmakta idiler. Çiftleşme yumurtlama ve yavularını büyütme evrelerinden sonra,sık sık gözümüze çarpan leylekler. Zaman zaman yerel basınımızda haber olarakta gözükmüşlerdi. İlçemizden sesiz sedasız ayrılan leylekler. Kış aylarını geçirmek üzere  sıcak Afrika ülkelerine her yıl olduğu gibi bu yılda göç etmişlerdir.
Gelecek Yıllardada ilçemize gelmesini beklediğimiz leyleklerin yuvalarını yapabilmeleri için yüksek binalarda ortam hazırlanması gerekmektedir..belediyemiz ve Kaymakamlık ekipleri bu konularda duyarlı olurlar. Gelen leyleklerin sayılarını üremelerini takip edip çoğalmalarını sağlarlar..

04.09.2012 Leylekler Sesis Sedasız Gitti

LEYLEK

Etiketler: » » » » » » » » » »
2037 Kez Görüntülendi.