Mantarı Koklayıp Zehirli mi Zehirsiz mi Tanıyor

Mantarı Koklayıp Zehirli mi Zehirsiz mi Tanıyor

Sakarya İli Geyve İlçesinde Zehirli mantarları ayırd etmenin bir yolu daha ortaya çıktı. Mantarı koklayıp zehirli mi zehirsiz mi olduğu anlaşılıyor.

Geyve ilçe merkezinde dağlardan toplanan Kanlıca ve Malkadın mantarlarının zehirli mi zehirsiz mi oldukları alıcılar tarafından  koklanarak ta anlanıyor. Zehirli mantarlardan koku geldiği bu tip mantarların zehirli olduğu ifade ediliyor.

Geyve ilçe merkezinde günlük olarak gelen mantarların kilogram fiyatı Kanlıca (fotoğrafta sarı portakal sarısı renkte olan) 10 tl  Malkadın ise ( fotoğrafta açık krem renginde ) 15 tl fiyatı ile alıcı buluyor.

Geyve Mantar Kanlıca Malkadın Mantar Koklama Mantar Geyve 002Geyve Mantar Kanlıca Malkadın Mantar Koklama Mantar Geyve 001 Geyve Mantar Kanlıca Malkadın Mantar Koklama Mantar Geyve 003 Geyve Mantar Kanlıca Malkadın Mantar Koklama Mantar Geyve 004geyve-koylerinde-sahibinden-satilik-arsa-tarla-bahce-ev-fiyatlari-fiyat-koy-koyunuz-koyumuz-1 Geyve Mantar Kanlıca Malkadın Mantar Koklama Mantar Geyve 005 Geyve Mantar Kanlıca Malkadın Mantar Koklama Mantar Geyve 006

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share

Yeni Yorumlar Kapalı.