logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

GEYVE REKLAM1
25 Temmuz 2020

Mübarek Kurban Bayramı Ne Zaman Hangi Gün

Mübarek Kurban Bayramı Ne Zaman Hangi Gün

Mübarek Kurban Bayramı ne zaman hangi gün? 2020 Kurban Bayramı tarihi ne zaman idrak edilecek?
İslam âleminin büyük bir heyecan içinde beklediği Kurban Bayramı’nın gelmesine sayılı günler kaldı. Bu noktada, Kurban Bayramı’nın hangi günlere geleceği merak konusu oluyor. Konuyla ilgili takvimi Diyanet İşleri Başkanlığı yayınladı. Corona virüsü salgını nedeniyle geçtiğimiz bayramı evlerinde geçiren vatandaşlar bu bayramda ise resmi tatilleri fırsat bilerek tatil planlarını yapmaya başladı. Peki, Kurban Bayramı ne zaman? Mübarek Kurban Bayramı 2020 ne zaman idrak edilecek? İşte Diyanet bayram günleri

Müslümanların yıl içindeki ikinci dini bayramı olan Kurban Bayramı için geri sayım başlamış durumda. Bu anlamlı günde Kurban ibadetleri yerine getirilecek. Peki, Kurban Bayramı ne zaman? Ayrıca resmi tatilleri değerlendirmek isteyenler tatil planlarını yapmaya başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yayınladığı dini bayram günleri takvimi ile 2020 Kurban Bayramı ne zaman sorusuna bu başlık altından yanıt bulabilirsiniz. İşte 2020 Kurban Bayramı tarihi!

 

2020 KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Müslüman âleminin heyecanla beklediği bu önemli güne artık sayılı günler kaldı. İbadetlerini yerine getirmek için sabırsızlanan bazı kişiler bayram tarihini araştırıyor.

KURBAN BAYRAMI TARİHİ

Diyanet İşleri Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden 2020 dini günler takvimi yayınlanmıştı. Buna göre;

KURBAN BAYRAMI (AREFE): 30 TEMMUZ-2020 PERŞEMBE

KURBAN BAYRAMI (1.Gün): 31 TEMMUZ-2020 CUMA

KURBAN BAYRAMI (2.Gün): 01 AĞUSTOS-2020 CUMARTESİ

KURBAN BAYRAMI (3.Gün): 02 AĞUSTOS-2020 PAZAR

KURBAN BAYRAMI (4.Gün): 03 AĞUSTOS-2020 PAZARTESİ

BİLİM KURULU ÜYESİNDEN YENİ AÇIKLAMA!

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Sema Turan, Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma kısıtlamasının şu anda Bilim Kurulu’nun gündeminde olmadığını söyledi. Doç. Dr. Turan, “Ancak Ramazan Bayramı’nda gerçekleşen sokağa çıkma kısıtlamasından sonra biliyorsunuz ki vaka sayılarında da azalma oldu. Bu nedenle halkımız Kurban Bayramı’nda önlemlere uyacak” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »
553 Kez Görüntülendi.