logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

Nato Petrol Boru Hattına Vana Taktılar..

Nato Petrol Boru Hattına Vana Taktılar..

 Nato Petrol Boru Hattına Vana Taktılar..

Pamukova Mekece köyünde hırsızlar NATO Boru Hattına vana takarak 550 litre yakıtı çaldılar fakat..!

Alınan Bilgilere Göre Pamukova Mekece Köyünden Geçen NATO Petrol Boru Hattında Sabaha Karşı Basıncın Düşmesi Üzerine Yetkililer Jandarmaya Haber Verdiler. Jandarmanın Yaptığı Araştırma Sonucunda NATO Petrol Boru Hattına Mekece Köyü Yakınlarında Vana Takılmak Sureti ile 550 Litre Yakıtı Çalan Hırsıların, Çaldıkları Yakıtı 9 Adet 100 Litrelik Varillere Koydukları ve Olay Yerinde Bıraktıkları Tespit Edildi.

Olay Sonrası Jandarma Tahkikat Başlattı.
Kaynak= pamukovahalk.com

 

Nato Boru Hattı Nedir?

Türkiye NATO Boru Hattı Sistemi’nin NATO altyapı (ENF) programı çerçevesinde 1953 yılında inşasına başlanmış, 1959 yılında işletmeye açılmıştır.

Mülkiyeti Millî Savunma Bakanlığı’na ait olan sistemin işletme, bakım ve muhafazası görevi 20 Mayıs 1957 tarih ve 4/9038 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile, Petrol Ofisi Genel Müdürlüğü’ne verilmiştir. Bu maksat için Petrol Ofisi bünyesinde Genel Müdür Yardımcılığı seviyesinde “Akaryakıt İkmal ve NATO POL Tesisleri İşletme Başkanlığı” (ANT) kurulmuştur.

Petrol Ofisinin 21 Temmuz 2000 tarihinde özelleştirilmesinden dolayı ANT Başkanlığı, 13 Nisan 2001 tarih ve 4636 sayılı kanunla tekrar Millî Savunma Bakanlığı’na bağlanmıştır.

Nato Boru Hattı..

 

 

Etiketler: »
4276 Kez Görüntülendi.