logo

Koronavirüs Covid-19 Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

Normalleşme Başlıyor, Koronavirüs Kısıtlamalarında Normalleşme

Normalleşme Başlıyor, Koronavirüs Kısıtlamalarında Normalleşme

Normalleşme Başlıyor, Koronavirüs Kısıtlamalarında Normalleşme Başlıyor

Erdoğan ‘Yeni Dönem Başlıyor’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Huber Köşkü’nden video konferans yöntemiyle yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’ne başkanlık etti. Sona eren toplantının ardından Erdoğan açıklamalarda bulundu. Öne çıkan başlıklar şöyle;

30- 31.HAZİRAN 2020 HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAKTIR.

‘1 HAZİRAN’DA SEYAHAT YASAĞI KALKIYOR’
“Şehirler arası seyahat sınırlaması 1 Haziran itibariyle tamamiyle kaldırılmıştır. Olumsuz bir durum görmemiz halinde bazı illerimiz için bu kısıtlamayı yeniden getirebiliriz. İdari izinde bulunan veya esnek çalışan kamu personeli normal mesaiye başlayacak. Kreşler ve gündüz bakımevleri 1 Haziran’da açılacak.

’65 YAŞ ÜSTÜ 18 YAŞ ALTI YASAĞA DEVAM’
“Kronik hastalığı olan kamu personelinin durumları değerlendirilecek. 65 yaş üstünün sokağa çıkma sınırlaması devam edecek. 65 yaş üstü işletme sahibi vatandaşlarımız temizlik, maske, mesafe şartına riayet şartıyla işinin başında bulunabilecek. 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı uygulamasını 18 yaşa indiriyoruz. Bu yaşların tamamı çarşamba ve cuma günleri 14-20:00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağına tabii olmayacak.”

‘İŞLETMELER 1 HAZİRAN’DA AÇILACAK’
“Çay bahçeleri, kıraathane, yüzme havuzu, türü işletmeler saat 22:00’ye kadar hizmet vermeye başlayacak. Nargile satışı ve eğlence mekanları bu kapsamın dışındadır. Dinlenme tesisleri 1 Haziran’da hizmet vermeye devam edecek. Plajlar, milli parklar, bahçeler belirlenen kurallar dahilinde 1 Haziran’dan itibaren faaliyete geçecek. Müze ve ören yerleri 1 Haziran’da açılıyor. Hipodromlar 10 Haziran’dan itibaren yeniden faaliyete geçecek. Spor tesisleri gece 24:00’e kadar hizmet verebilecektir.

‘DENİZ TURİZMİ BAŞLIYOR’
“Deniz turizmi, balıkçılığı ile ilgili sınırlamalar belirli kurallar dahilinde kaldırılmıştır. Sürücü kursları, millet kıraathaneleri, gençlik kampları 1 Haziran’dan itibaren faaliyetlerini sürdürebilecek. Açık havada oturma yerleri olan konserler saat 24 ile sınırlı olmak üzere başlayacak. Ayrıntılı açıklamaları ilgili kurumlarımız kamuoyu ile paylaşacaktır.”

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » »

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

Yandex Gelen Günlük Ziyaretçi Sayısı --> Yandex.Metrica

... Şu Anda Sitede Olan Aktif Ziyaretçi Sayısı -->