logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

Öğrencilerin Sabırsızlıkla Beklediği Sömestr Tatili Başladı

Öğrencilerin Sabırsızlıkla Beklediği Sömestr Tatili Başladı.

2018-2019 Öğretim Yılında Öğrencilerin Sabırsızlıkla Beklediği Sömestr (18.01.2019) Tatili Başladı.

Sömestr Yarıyıl tatili başladı, 18 milyon öğrenci karnelerini aldı Öğrencilerin sabırsızlıkla beklediği sömestr tatili başladı. 2018-2019 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi ise 4 Şubat Pazartesi günü başlayacak.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2019 iş takvimine göre 15 Tatil, 18 Ocak 2019 tarihinde verilecek olan karnelerin ardından başlamış olacak. Sömestr tatili, 3 Şubat 2019 tarihinde sona erecek. Öğrenciler, 4 Şubat Pazartesi günü ders başı yapacak. İkinci kanaat dönemi ise 14 Haziran 2019 tarihinde sona erecek.

Öğrenciler tatilde neler yapmalı?
Tatilde mutlaka birinci dönem gördüğünüz konuları kısa bir şekilde gözden geçirin ve her konu ile ilgili 15-20 soru çözerek iyi bir tekrar yapın. Tatilde kendinize bir çalışma programı hazırlayın ve her gün belirlediğiniz konular üzerine 3-4 saat tekrar yapın. Kendinize ders dışında zaman ayırın, arkadaşlarınızla birlikte sosyal faaliyetlerde bulunun. Bilgisayar oyunlarına günde iki saatten fazla zaman ayırmayın. Günlük ders programınızı tamamladıktan sonra, mutlaka dışarı çıkıp temiz hava alın veya spor yapın. Kişisel gelişiminize katkı sağlayacak sertifikalı seminer programlarına, bir günlük kurslara ve öğretici gezilere katılın.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » »
1248 Kez Görüntülendi.