logo

Pamukova Bacıköylü Şehidimize Halil Demir’e Son Veda

Pamukova Bacıköylü Şehidimize Halil Demir’e Son Veda. 4 Şub 2020

Sınır ötesi İdlib’de Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından iç çatışmaların önlenmesi amacıyla gönderilen takviye kuvvetlere rejim tarafından hain bir saldırı gerçekleştirildi. Düzenlenen yoğun topçu atışında 1’i teknik olmak üzere 8 asker şehit düştü. Saldırıda ateşin düştüğü illerden bir tanesi de Sakarya oldu.

Uzman Çavuş Halil Demir’in şehadet haberi baba ocağının bulunduğu Pamukova ilçesine ve ailesinin yaşadığı Tuzla’ya düştü. Şehidimizin cenazesi ilk olarak Tuzla ilçesinde anne ve babasının yaşadığı eve getirildi.  Burada helallik alınması sonrasında  cenazes Türk bayraklarıyla donatılan yüzlerce aracın bulunduğu konvoyla Pamukova ilçesi Bacı Mahallesi’ndeki baba ocağına getirildi.

Demir’in yakınları, akrabaları ve yüzlerce vatandaş tabut araçtan indirildiği sırada gözyaşlarına boğuldu. Cenaze ikindi vaktinde namazın kılınması için Bacıköy Merkez Camiin’e getirildi.

Cenaze namazı öncesi şehidin annesi Süheyla Demir, askerlerin başında nöbet beklediği oğlunun tabutuna sarılarak dakikalarca gözyaşı döktü. Anne Demir,”Canım oğlum, ciğerimiz yandı” diyerek feryat etti. Şehidimizin kardeşi Mücahit Demir, ayakta durmakta zorlandı. Acılı kardeş şehit uzman çavuşun tören kepini takarak taziyeleri böyle kabul etti. Tabut başında güçlükle bekleyen baba Süleyman Demir’i, eski başbakan Binali Yıldırım ve protokol üyeleri teselli etmeye çalıştı. Taziye sonrası namaz için hazırlanan alanına yaklaşık 10 bin kişi geldi. Şehidimiz, namazın ardından omuzlara alınarak tekbirlerle taşındı. Sakaryalı bir yandan ağlayıp, bir yandan dualar ettiği şehidini son ana kadar yalnız bırakmadı. Şehit Uzman Çavuş Demir,  Bacıköy Merkez Mezarlığında toprağa verildi.

 

Fotoğraflar ( Namık Cihan )

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »