logo

Pamukova Belediye Çöplüğü Kapatılıyor

Pamukova Belediye Çöplüğü Kapatılıyor 30 Ağu 2014
Pamukova belediye çöplüğüne Sakarya Büyükşehir Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi dur dedi.. Çöplüğü kapatma çalışmaları başladı

Pamukova belediyesine ait çöplüğün uzun süreden bu yana yanması ve çevreye yaydığı duman ile koku insan sağlığını tehdit ettiği gerekçesi ile şikayetlere söz konusu olmuştu.

Çöplük yasa ile Büyükşehir’in tasarrufunda..
Pamukova belediyesinin Şahmelek mahallesi yolu üzerinde bulunan çöplüğünde 20 yıldan buyana zaman zaman yanmasından dolayı gelen tepkilere Mart 2014 yılında yapılan yerel seçimler sonrası hayat geçen “ Büyükşehir Yasası “ ile söz konusu çöplük Sakarya Büyükşehir Belediyesinin tasarrufun geçmişti.

Kamyonlarla çöplüğe toprak çekiliyor..
Yahşi çöp depolama sahalarının kanun gereğince kapatılması zorunlu olduğundan ve gelen yoğun şikayetler üzerine Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı çöplüğün kapatılması için çalışmalarına başladı. Çöplüğün yanmasını önlemek ve zamanla tamamen kapatmak için çalışmalarına başlayan Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı kamyonlarla çöplüğe toprak çekmeye ve yanan bölgelerin üzerine toprak dökmeye başladı.

Çalışmalar başladı..
Kısa sürede tüm çöplüğün temizlenerek üzerine toprak dökülüp tamamen kapatılacağını belirten Büyükşehir Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı yetkilileri, “ Kanun gereği yahşi çöp depolama sahalarının kapatılması gerekiyor. Pamukova çöplüğü içinde çalışmalarımıza başladık “ açıklamasını yaptılar.

Kapatılması gündemde olan Pamukova çöplüğüne gün boyu kamyonlar dolusu toprak döküldü.KAYNAK= (pamukovahalk.com)

Etiketler: » » »
2410 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.