logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

GEYVE REKLAM1

Pamukova Çardak Köyüne Yeni Köprü Yapılacak

Pamukova Çardak Köyüne Yeni Köprü Yapılacak

Pamukova Çardak Köyüne Yeni Köprü Yapılacak

Pamukova Çardak Köyü’nde bulunan Pamukova ve Geyve köylerini birbirine bağlayan köprü hasarlı olduğu için kapatılmıştı. Ancak kapatılmasına rağmen geçişlerin devam ettiği köprünün Kapatılması hakkında; halk arasında türlü türlü yorumlar yapılmıştı. Karşı köylerde yaşayan insanımızın Pamukova’ya geçişlerinin engellenmesi için kapatıldığı Geyve İlesine alışveriş için gitmelerini sağlamaya çalıştıkları hakkındaki söylemlerin, doğruluk derecesi nedir bilinmiyor.

Ancak bilinen o ki ; Pamukova ve Geyve’yi birbirine bağlayan bu köprünün Pamukova’ya olan ekonomik katkısı ise oldukça büyük. Zira Geyve’ye bağlı ama köprü sayesinde Pamukova’ya yakın olan Kozan Köyü, Bayat Köyü ve Bozören Köylerinde yaşayan köylülerimiz alışveriş için Pamukova İlçesini tercih etmektedirler.

Yaklaşık 1,5 senedir kapalı olan köprünün yeniden yapılması için İl Özel İdaresinden ödenek çıkarılarak yeniden yapılmasına
karar verildi. Sakarya İl Özel İdaresi tarafın dan ihaleye çıkarılıyor.

18 Şubatta ihaleye çıkacak olan yeni köprünün özellikleri de belli oldu. Yeni yapılacak olan köprünün 124,5 metre uzunluğunda, 10 metre genişliğinde, 3 adet orta ayak, 2 adet fore kazıklı olacak olan köprünün 450 günde bitirilmesi planlanıyor.

Şimdiden Hayırlı olsun. KAYNAK (pamukovaninsesi.com)

Pamukova Çardak Köyüne Yeni Köprü Yapılacak  1

Etiketler: » » » » » » » » »
2800 Kez Görüntülendi.