logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya Türkiye Bayrağı Geyve Eşme Köyü
15 Temmuz 2013

Pamukova Eski Yayla Köyündeki Bu Katliamı Herkes Görmeli.

Pamukova Eski Yayla Köyündeki Bu Katliamı Herkes Görmeli.

Aşağıda Haberde İzleyeceğiniz Üzere Video Metin Gif ve Fotoğraflar PamukovaHaber.Com Sitesinden Alınmıştır.

HABER YORUM DÜŞÜNCE BİLGİ VE PAYLAŞIMLARINIZ İÇİN LÜTFEN BU YAZIYI TIKLAYIP PAMUKOVAHABER SİTESİ BU HABERİNE YAZINIZ.. TIKLAYINIZ

Pamukova Ak çay baraj Alanı Video Görüntüleri

Bu Katliamı Herkes Görmeli.

Sakarya Büyük Şehir Belediyesine Bağlı SASKİ Tarafından Pamukova Akçay Barajı Yapımı Projesi İçin Milyonlarca Ağacı Kesip Sonra da Yapılan Zemin Etütlerinde ‘Zeminin Çürük Çıktığı’ İddiaları Konuşulurken Bölgenin Doğal Yapısını Değiştirecek Milyonlarca Ağacın Kesilmesi Görenleri Dehşete Düşürüyor.bu_katliami_herkes_gormeli_h1946

Yıllar Önce Aynı Bölgeden Sakarya Belediyesine Bağlı ( O Zamanki Adı Ada-su) Olan ve Sakarya’nın Köylerine Bölgedeki Dereleri (gümüş dere, domuz dere, acı su) Derelerinden Su Sağlanırken, Yapılan Bir Değişiklikle Ada-su adını Değiştirip SASKİ Olduktan Sonra Ayni Derelerin Önünü Kapatarak kar Sularının da Toplanacağı Söylenerek Baraj Yapım Çalışmalarına Başlanması Sonrasında Binlerce Hektarlık Ormanlık Alanın Ağaçlarını Kesme Çalışmalarını Başlatan Büyük Şehir Belediyesi sık sık Haberler Yapıp Ulusal Basına Kadar Duyurduğu Akçay Baraj bölgesi Tam Anlamıyla Rant Alanına Dönmüş Durumda.Pamukova Eski Yayla Köyündeki Bu katliamı herkes görmeli.

Görüntülerden de Anlaşılacağı Üzere; Bölgede Rastgele Ağaç Kesimi Köylüleri Bile İsyan Ettirdi. Bölgeye Yakın Orman Köylüsü Olan Eskiyayla, Kazimiye, Melekşe liler Yerine Ağaç Kesimini Başka Şahıslara Verilmesi İse Rantın Boyutlarını Göstermekte. 2 Yıldan Beri Ağaç Kesimi Yapılan Bölgede Baraj Dışında Kalan Ormanlık Alanlarda Düz Ara Kesim Devam Etmekte.

GİF 1Pamukova Eski Yayla Köyündeki Bu katliamı herkes görmeli. 1

Aynı Bölgede Acısu Mağarası da bu Talandan Nasibin Almış Durumda. Mağara Bir Zamanlar Sakarya Valisi Olan Nuri Okutan Zamanında Turizme Açılmıştı. Şimdi İse Acı-su Mağarasına Kadar Olan Alanda Düz Ara Kesilerek Yapılacak Baraj Sularının Altında Kalacak.

Hatta Acısı Mağarası Bölgesinin Baraja Taş Üretimi İçin bir Firmaya Verildiği Söylenmekte.

GİF 2Pamukova Eski Yayla Köyündeki Bu katliamı herkes görmeli. 1

Akçay Barajı İle İlgili İhalenin Yapıldığı 31 Temmuz 2013’te Bölgede Hafriyat Çalışmalarına Başlanacağı Söylenmekte. İhaleden Sonra Olabilecek İtirazlar İçin Beklendiği Bildirilmekte. Ancak Bölgede İtiraz Edecek Kurum ve Kuruluşların Durumdan Haberleri Yok. Özellikle Yakın Köy Muhtarlıkları İle STK lar Konu İle İlgili Bilgilendirilmiyorlar.

GİF 3Pamukova Eski Yayla Köyündeki Bu katliamı herkes görmeli. 1

Pamukovahaber.com Olarak Çalışmaların Başlatıldığı Tarihten Beri Çeşitli Defalar Haber Yazdığımız Halde SASKİ Tarafından Barajla İlgili Bilgi Verilmiş Değil.

Yaklaşık 1 Ay Önce Pamukova ya Gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na Konu İle İlgili Sorular Yönelttiğimiz Halde, Başkan Konuyu Tam Bilmediğini Ancak Saski Müdürünü Açıklama Yapması İçin Göndereceğini Söylediği Halde Bugüne Kadar SASKİ Müdüründen Konu İle İlgili Hiçbir Açıklama Almış Değiliz.KAYNAK=( pamukovahaber.com )

Pamukova Eski Yayla Köyündeki Bu katliamı herkes görmeli. 1

 

Pamukova eskiyayla köyü ağaç katliamı 1

Etiketler: » » » » » » »
Share
Geyve Haber Reklam Medya Basın

Yeni Yorumlar Kapalı.